Rôzne firmy = rôzny prístup. Zatiaľ čo spoločnosti ako Google či Facebook nedávajú svojim pracovníkom príliš na výber a chcú ich donútiť do očkovania proti ochoreniu COVID-19, Apple tomu celému necháva omnoho demokratickejší priebeh.

Očkovanie samozrejme odporúča všetkým svojim pracovníkom, avšak pokiaľ tak neurobia, naďalej môžu pracovať na svojich projektoch tak ako predtým. V súčasnosti im nehrozí, že by ich spoločnosť vyhodila.

Samozrejme, situácia sa môže kedykoľvek zmeniť a už dávnejšie sa objavili informácie, že aj v Cupertine zvažujú povinné očkovanie, aby sa mohli ľudia čo najskôr vrátiť fyzicky do práce. Hoci to funguje aj online, podľa všetkého to nie je celkom ono…

Nové opatrenia 

Apple Store na Slovensku - Prečo tu nie je a čo znamená "Apple Premium Reseller"?Nedávno Apple zisťovalo formou dotazníka, ako sú na tom jeho zamestnanci s očkovaním. Teraz zverejnilo dokument, v ktorom oznámilo, že bude robiť opatrenia v záujme zdravia a bezproblémového chodu spoločnosti.

Prečítajte si tiež  Reklama na Cinematic Mode pre iPhone 13 bola natočená v Česku

Pokiaľ sa zamestnanci nepreukážu dokladom o zaočkovaní, automaticky budú podliehať častejším testom na ochorenie COVID-19. Ak už naopak zaočkovaní sú, Apple ich bude kontrolovať len raz za čas.

Dokument zatiaľ nespresnil, ako často sa budú musieť pracovníci testovať. Zároveň je ale jasné, že Apple si tento prístup zatiaľ môže dovoliť, nakoľko mnoho ľudí pracuje z domu.

Myslíte si, že by bolo povinné očkovanie správne alebo nie? Dajte nám vedieť do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -