Na prelome rokov 2020 a 2021 sa začalo vo veľkom diskutovať o tom, že spoločnosť Apple vyvíja svoje prvé vozidlo. Malo vzniknúť v spolupráci s kórejskou automobilkou Hyundai (neskôr KIA) a okrem elektrického pohonu ponúknuť aj čisto autonómnu jazdu.

Apple Car môže byť aj KIA

Podobné myšlienky znejú možno šialene, no treba si povedať, že o projekte s názvom Apple Titan počúvame roky. Až teraz začal naberať reálne kontúry a dnes prichádza ďalšia zaujímavá informácia. O tú sa postarali analytici z DigiTimes, ktorí disponujú kontaktmi u dodávateľov spoločnosti Apple.

Ako uvádzajú vo svojej správe, cupertinský gigant si dáva za cieľ vyvinúť vlastné akumulátory, ktoré bude používať vo vozidlách. Mali by obsahovať čo možno najmodernejšie technológie a produkcia bude prebiehať výhradne na území USA.

Apple by do celého procesu mohlo zapojiť aj svojich tchajwanských či čínskych partnerov. Hovoríme najmä o spoločnostiach Foxconn alebo Advanced Lithium Electrochemistry (Aleees), ktorý by otvorili továrne v USA. Nakoľko už majú potrebné technológie a know-how, veľa postupov by sa zjednodušilo.

Apple Car môže byť aj KIANo a ak vás zaujíma, prečo sa firma rozhodla tak ako sa rozhodla, odpoveď je zaujímavá. Podľa správy sa Apple nevyhýba spolupráci kvôli tomu, že by ju nechcelo.

Firma sa údajne snažila dohodnúť s dvoma najväčšími čínskymi dodávateľmi batérii, spoločnosťami CATL a BYD. Jednania ale neboli úspešné, pretože Apple trvá na použití akumulátorov, ktoré budú vyrobené v USA, no a to tieto čínske firmy neodkážu zabezpečiť.

Uvidíme, ako dopadne projekt Apple Car. Jeho predstavenie sa odhaduje až na rok 2025 – 2028. Napíšte nám do komentára, čo očakávate vy.

Prečítajte si tiež  Extrémne lacná Tesla je skoro tu: Dovoliť si ju budú môcť aj Slováci
Môže ťa zaujímať
- Reklama -