Len pred pár hodinami sme vám priniesli informáciu o tom, ako šéf sociálnej siete Telegram kritizoval spoločnosť Apple za to, že „ničí podnikateľské sny prostredníctvom pravidiel vo svojom internetovom obchode App Store“. Ako sa však zdá, Telegram zďaleka nie je jediný, komu sa podmienky nepáčia.

Spolu s vydaním iOS 16.1 spoločnosť Apple aktualizovala zásady App Store, aby bolo pre každého používateľa jasné, že aplikácie typu Facebook, ktoré ponúkajú propagáciu pre príspevky a iný reklamný obsah, musia pre tieto funkcie používať nákupy v aplikáciách – a teda všetky platby prechádzajú cez platobnú bránu spoločnosti Apple, z ktorej má firma vysokú, až 30 % províziu.

Meta s týmto riešením nie je spokojná, pretože ju logicky pripravuje o nemalé finančné prostriedky. V oficiálnom vyhlásení pre The Verge (prostredníctvom Macrumors) uviedla, že Apple vytvára tieto zásady na podporu vlastného podnikania.

„Spoločnosť Apple pokračuje v aktualizácii svojich zásad s cieľom rozvíjať vlastný biznis, už skôr uviedla, že si nebude brať podiel z reklamy vývojárov, a teraz zrejme zmenila názor. Sme odhodlaní ponúknuť malým podnikom jednoduché spôsoby zobrazovania reklám a rozvoja ich podnikania v našich aplikáciách.“ píše Meta.

Prvýkrát, čo si Apple pýta províziu za zadávanie reklamy 

Mark Zuckerberg, generálny riaditeľ spoločnosti Facebook
Zdroj: Hypebeast

Facebook umožňuje spoločnostiam a jednotlivcom zaplatiť za „propagáciu“ príspevku, ktorý má dobrý výkon, čím sa dostane k väčšiemu počtu potenciálnych divákov a zákazníkov.

Pred aktualizáciou usmernení spoločnosť Apple niekoľkokrát uviedla, že digitálny obsah predávaný v aplikáciách sa musí predávať prostredníctvom nákupov v aplikáciách, ale Facebook toto pravidlo nedodržal. Naopak, sociálna sieť si myslí, že Apple týmto spôsobom bojuje priamo proti nej. Aby z reklamy zarobila čo najviac, používatelia ju budú musieť aktivovať prostredníctvom inej platformy.

Uvidíme, ako sa celá táto situácia vyrieši, no faktom ostáva, že spoločnosť Apple ešte nikdy pred tým nespoplatňovala inzerciu v aplikáciach. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Vďaka watchOS 10 si užijete dôležitú funkciu aj na starších modeloch Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here