Známy leaker Jon Prosser (presnosť 77,8%) prezradil ďalšie informácie, týkajúce sa spoločnosti Apple. Podľa jeho zdrojov pripravujú v Cupertine ďalšie príslušenstvo pre lokalizátor AirTag, ktoré bude dostupné už čoskoro.

Konkrétne má ísť o špeciálny magnetický prívesok na kľúče, no o jeho dizajne či funkciách nemáme žiadne ďalšie podrobnosti. Aj keď Prosser neuviedol konkrétny dátum predstavenia, z jeho predpovede vyplýva, že toto príslušenstvo je už na ceste. Teoreticky by sa tak mohlo začať predávať po júnovej WWDC 2021.

Lukratívny biznis

Apple už dnes predáva viacero príveskov pre AirTag, vyrobených z rôznych materiálov. Lacnejšou alternatívou je farebný polyuretán a čosi drahšou zase pravá koža. Vrchol ponuky uzatvárajú luxusné produkty od spoločnosti Hermes, ktorých cena presahuje stovky eur.

Pre Apple je príslušenstvo ešte lukratívnejším biznisom, ako predaj samotného AirTagu. Náklady na výrobu kľúčenky vychádzajú na niekoľko centov a ich predajná cena presahuje hodnotu lokalizátora. Je preto úplne logické, že sa kompetentní budú pokúšať prinášať nové možnosti, ako so sebou nosiť AirTag na viacero spôsobov.

Na záver len doplníme, že ak chcete získať lacné prívesky na AirTag a zároveň nechcete platiť šialené peniaze za originál od Apple, skvelú alternatívu vám prináša náš partner, spoločnosť Innocent Store. Príslušenstvo je vyrobené v rôznych farbách a z rôznych materiálov, pričom každý z príveskov stojí aktuálne iba 10 €. To je až štyrikrát menej než pri jablkovej spoločnosti…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappletrack
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.