Prvá generácia očakávaného headsetu od Apple ešte nie je ani predstavená, no firma už teraz pracuje na druhej. Podľa odhadov by mala byť druhá verzia o niečo cenovo dostupnejšia, pričom si zachová podobnú konfiguráciu ako prvý model. K tomu vyhláseniu sa podpísal skúsený analytik Ming-Chi Kuo, ktorý predpovedá príchod druhého headsetu na rok 2025.

Prečítajte si tiež  Apple Headset dorazí už začiatkom roka 2023. Jeho cena vás však nepoteší

Druhá generácia Apple AR/VR náhlavnej súpravy by sa mohla predstaviť v dvoch verziách. Prvou bude vlajková loď s novou, ešte výkonnejšou konfiguráciou. Druhá môže ulahodiť hlavne záujemcom, ktorí nevedia, čo od headsetu čakať. Malo by totiž ísť o cenovo dostupnejšiu verziu, ktorá bude disponovať mierne okresanými funkciami a menej výkonným hardvérom.

Dodávatelia komponentov by druhú generáciu zariadenia mohli začať dodávať v 2. polroku 2024, s následným predstavením o rok neskôr. Dodávky môžu podľa doterajších odhadov dosiahnuť 10 miliónov kusov už v roku 2025 alebo 2026 vďaka stratégii segmentácie produktov a ekosystému druhej generácie Apple headsetu.

Apple VR Headset
Zdroj: Randers by Ian

Spoločnosť Apple zatiaľ nevydala svoju prvú náhlavnú súpravu, no plánuje usporiadať špeciálne podujatie na predstavenie produktu v priebehu januára 2023. Prvá headset z dielne jablkového giganta má byť drahým produktom, ktorý bude stáť viac ako 3 000 USD.

Nová cenovo dostupná možnosť by mohla dostať cenovku vo výške približne 2 000 USD, čo je aspoň o tisícku sympatickejšia cena. Tento krok by podľa analytika pomohol spoločnosti Apple dostať náhlavnú súpravu do širšieho povedomia.

Prečítajte si tiež  Apple nepredstavilo ešte ani prvý VR Headset, no už sa pripravuje na druhú generáciu

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -