Prvá generácia očakávaného headsetu od Apple ešte nie je ani predstavená, no firma už teraz pracuje na druhej. Podľa odhadov by mala byť druhá verzia o niečo cenovo dostupnejšia, pričom si zachová podobnú konfiguráciu ako prvý model. K tomu vyhláseniu sa podpísal skúsený analytik Ming-Chi Kuo, ktorý predpovedá príchod druhého headsetu na rok 2025.

Druhá generácia Apple AR/VR náhlavnej súpravy by sa mohla predstaviť v dvoch verziách. Prvou bude vlajková loď s novou, ešte výkonnejšou konfiguráciou. Druhá môže ulahodiť hlavne záujemcom, ktorí nevedia, čo od headsetu čakať. Malo by totiž ísť o cenovo dostupnejšiu verziu, ktorá bude disponovať mierne okresanými funkciami a menej výkonným hardvérom.

- Reklama -

Dodávatelia komponentov by druhú generáciu zariadenia mohli začať dodávať v 2. polroku 2024, s následným predstavením o rok neskôr. Dodávky môžu podľa doterajších odhadov dosiahnuť 10 miliónov kusov už v roku 2025 alebo 2026 vďaka stratégii segmentácie produktov a ekosystému druhej generácie Apple headsetu.

Apple VR Headset
Zdroj: Randers by Ian

Spoločnosť Apple zatiaľ nevydala svoju prvú náhlavnú súpravu, no plánuje usporiadať špeciálne podujatie na predstavenie produktu v priebehu januára 2023. Prvá headset z dielne jablkového giganta má byť drahým produktom, ktorý bude stáť viac ako 3 000 USD.

Nová cenovo dostupná možnosť by mohla dostať cenovku vo výške približne 2 000 USD, čo je aspoň o tisícku sympatickejšia cena. Tento krok by podľa analytika pomohol spoločnosti Apple dostať náhlavnú súpravu do širšieho povedomia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -