O prvej náhlavnej súprave pre zmiešanú realitu od spoločnosti Apple sa hovorí už vyše roka, no žiadnych oficiálnych informácií sme sa doposiaľ nedočkali. Podľa známeho analytika Ming-Chi Kua si pár mesiacov ešte budeme musieť počkať. Apple má podľa neho v pláne predstaviť svoj VR/AR Headset v januári 2023.

Vo svojom príspevku Kuo vysvetlil, že náhlavná súprava spoločnosti Apple zmení pravidlá hry na trhu s rozšírenou a virtuálnou realitou. Pri opise niektorých funkcií náhlavnej súpravy analytik uvádza, že hoci spoločnosť Apple opakovane zdôrazňovala svoje zameranie na rozšírenú realitu, náhlavná súprava ponúkne aj vynikajúci zážitok z hier a multimediálnej zábavy.

- Reklama -

Produkt, ktorý započne revolúciu

Kuo uviedol, že zariadenie bude najkomplikovanejším produktom, aký kedy Apple navrhlo. Zariadenie podľa všetkého viedlo spoločnosť Apple k použitiu komponentov od mnohých jej existujúcich dodávateľov. Kuo sa tiež domnieva, že Apple bude lídrom v odvetví náhlavných súprav už do niekoľkých rokov hlavne vďaka konkurenčným výhodám aj bez toho, aby sa spoločnosť pridala do metaverse štandardu.

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od Apple

Hoci sa všeobecne predpokladalo, že náhlavná súprava Apple bude uvedená na trh v tomto roku, správa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg spochybnila šance, že sa zariadenie objaví ešte tento rok. Za tento scenár môžu problémy spojené s vývojom ale aj následnými plánmi v produkcii.

Spoločnosť Apple vo februári 2022 dokončila kľúčové výrobné testy a údajne plánuje začať s hromadnou výrobou približne v auguste alebo septembri. Predpoveď poukazujúca na predstavenie a následný predaj v januári 2023 tak je v súlade s týmito zisteniami.

Headset nabitý bezkonkurenčnou technológiu

Headset má údajne obsahovať ľahkú konštrukciu, dva 4K micro-OLED displeje, 15 optických modulov, dva hlavné procesory a pripojenie Wi-Fi 6E. Nebudú chýbať ani vychytávky ako sledovanie očí a objektov a ovládanie gestami rúk. Podľa správ Apple dokonca začalo už teraz s plánovaním druhej generácie produktu čo naznačuje, že gigant z Cupertina vkladá do Headsetu veľké nádeje.

Približná cena zariadenia je zatiaľ nejasná, no niektoré správy naznačujú, že bude stáť okolo 3.000 dolárov. Na stole je aj viacero verzií Headsetu, v prípade ktorých cena ešte viac narastie. V prípade vyšších konfigurácií by sme si mohli priplatiť až o 2 či 3 tisícky.

Apple VR HeadsetApple VR Headset

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -