O prvej náhlavnej súprave pre zmiešanú realitu od spoločnosti Apple sa hovorí už vyše roka, no žiadnych oficiálnych informácií sme sa doposiaľ nedočkali. Podľa známeho analytika Ming-Chi Kua si pár mesiacov ešte budeme musieť počkať. Apple má podľa neho v pláne predstaviť svoj VR/AR Headset v januári 2023.

Prečítajte si tiež  Vieme, kedy spoločnosť Apple predstaví prvé inteligentné okuliare. Predchádzať im bude Headset

Vo svojom príspevku Kuo vysvetlil, že náhlavná súprava spoločnosti Apple zmení pravidlá hry na trhu s rozšírenou a virtuálnou realitou. Pri opise niektorých funkcií náhlavnej súpravy analytik uvádza, že hoci spoločnosť Apple opakovane zdôrazňovala svoje zameranie na rozšírenú realitu, náhlavná súprava ponúkne aj vynikajúci zážitok z hier a multimediálnej zábavy.

Produkt, ktorý započne revolúciu

Kuo uviedol, že zariadenie bude najkomplikovanejším produktom, aký kedy Apple navrhlo. Zariadenie podľa všetkého viedlo spoločnosť Apple k použitiu komponentov od mnohých jej existujúcich dodávateľov. Kuo sa tiež domnieva, že Apple bude lídrom v odvetví náhlavných súprav už do niekoľkých rokov hlavne vďaka konkurenčným výhodám aj bez toho, aby sa spoločnosť pridala do metaverse štandardu.

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od Apple

Hoci sa všeobecne predpokladalo, že náhlavná súprava Apple bude uvedená na trh v tomto roku, správa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg spochybnila šance, že sa zariadenie objaví ešte tento rok. Za tento scenár môžu problémy spojené s vývojom ale aj následnými plánmi v produkcii.

Spoločnosť Apple vo februári 2022 dokončila kľúčové výrobné testy a údajne plánuje začať s hromadnou výrobou približne v auguste alebo septembri. Predpoveď poukazujúca na predstavenie a následný predaj v januári 2023 tak je v súlade s týmito zisteniami.

Headset nabitý bezkonkurenčnou technológiu

Headset má údajne obsahovať ľahkú konštrukciu, dva 4K micro-OLED displeje, 15 optických modulov, dva hlavné procesory a pripojenie Wi-Fi 6E. Nebudú chýbať ani vychytávky ako sledovanie očí a objektov a ovládanie gestami rúk. Podľa správ Apple dokonca začalo už teraz s plánovaním druhej generácie produktu čo naznačuje, že gigant z Cupertina vkladá do Headsetu veľké nádeje.

Približná cena zariadenia je zatiaľ nejasná, no niektoré správy naznačujú, že bude stáť okolo 3.000 dolárov. Na stole je aj viacero verzií Headsetu, v prípade ktorých cena ešte viac narastie. V prípade vyšších konfigurácií by sme si mohli priplatiť až o 2 či 3 tisícky.

Apple VR HeadsetApple VR Headset

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -