Hoci sme sa počas minulotýždňovej konferencie WWDC 2022 dočkali zaujímavých noviniek, náhlavná súprava pre virtuálnu a rozšírenú realitu medzi nimi nebola. Zaujímavé je, že spoločnosť Apple zatiaľ nepredstavila ani prvú generáciu svojho VR/AR Headsetu no už sa údajne pripravuje na druhú. V tejto iniciatíve zohráva veľkú úlohu firma LG Display.

Prečítajte si tiež  Vieme, kedy spoločnosť Apple predstaví prvé inteligentné okuliare. Predchádzať im bude Headset

Spoločnosť LG Display sa pripravuje na dodávku zobrazovacích panelov micro-OLED pre druhú generáciu náhlavnej súpravy. LG Display si v súčasnosti objednáva od spoločnosti Sunic System zariadenie na depozíciu displejov micro-OLED, čo má pomôcť v budúcej výrobe. Spoločnosť zrejme plánuje použiť toto zariadenie na vývoj a výrobu zobrazovacích panelov micro-OLED pre náhlavnú súpravu Apple druhej generácie so zmiešanou realitou.

Hoci sa predpokladá, že spoločnosť LG Display je súčasťou dodávateľského reťazca pre Apple Headset tak neočakáva sa, že poskytne jej hlavný displej. Hlavný panel displeja micro-OLED pre náhlavnú súpravu prvej generácie údajne dodá spoločnosť Sony. LG Display by podľa všetkého mala poskytnúť iba bežné zobrazovacie panely OLED pre vonkajšiu indikačnú obrazovku zariadenia.

Apple VR Headset
Zdroj: Macrumors

V prípade druhej generácie by sa však mohlo stať, že od Sony prevezme objednávky na hlavný displej práve LG. Tento krok je aj v záujme samotnej spoločnosti Apple, keďže Sony bude nepriamo konkurovať headsetu svojimi vlastnými headsetmi PlayStation VR.

Dátum predstavenia a následné zahájenie predaja prvého Apple Headsetu je zatiaľ v nedohľadne. Najpravdepodobnejším scenárom však je uvedenie začiatkom roka 2023 so začiatkom predaja ešte v tom istom roku. Čo hovoríte na náhlavnú súpravu od Apple vy? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

Prečítajte si tiež  Príchod Apple headsetu pre virtuálnu a zmiešanú realitu sa odkladá. Vieme kedy dorazí

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -