Leaker Mark Gurman (presnosť  87 % pri 508 únikoch) z agentúry Bloomberg patrí medzi najlepšie informované osoby v rámci celého technologického priemyslu. V jeho najnovšej správe sa potvrdili slová analytika Ming-Chi Kua, ktoré boli smerované na adresu prvého Headsetu od spoločnosti Apple.

Gurman očakáva, že aj keď tento produkt v súčasnosti neexistuje, jeho predstavenie by mohlo prebehnúť už na budúci rok. Konkrétne by sme sa mali dočkať prezentácie rozšírenej reality niekedy v treťom alebo štvrtom štvrťroku 2022 s tým, že predaj začne neskôr – konkrétne v roku 2023.

Celá situácia má vraj pripomínať scenár, ktorý sme zažili pri inteligentných hodinkách Apple Watch. Tie sa na trhu po prvýkrát ukázali v rámci Keynote po boku iPhonu 6/6 Plus v septembri 2014, no do predaja vstúpili až 24. apríla 2015.

Špeciálne šošovky, ktoré si budete môcť vymeniť

Prvá náhlavná súprava od spoločnosti Apple má mať podľa leakera zložitú konštrukciu, ktorej výroba bude mimoriadne nákladná. Zákazníci sa však môžu tešiť na systém s vymeniteľnými šošovkami – to je veľké plus.

Apple má vraj po predstavení začať spolupracovať s vládami po celom svete, aby mohli pre Headset vznikať špeciálne šošovky na predpis. Taktiež sa očakáva, že Apple uzavrie spoluprácu aj s mnohými menšími firmami, ktoré sa budú podieľať na dokončení niektorých technológii.

Prečítajte si tiež  Apple to s AirPower nevzdalo. Vraj pracuje na nabíjačke, ktorú po predstavení začne aj skutočne predávať

Ak sa teraz pýtate, prečo to Apple neurobí už dnes, odpoveď je jednoduchá. Dôvodom je prísne utajenie, ktoré sa týka tohto produktu. Nejde ani tak o to, aby zákazníci nevedeli čo chystajú dizajnéri a inžinieri v Cupertine ale skôr o to, aby to nevedela konkurencia.

Aj preto Apple predstaví iba čiastočne dokončený produkt, na ktorom bude ešte niekoľko mesiacov pracovať.

A len tak mimochodom, medzi predstavením a začiatkom predaja Apple Watch v rokoch 2014 a 2015 prešlo až 227 dní. Nechajme sa teda prekvapiť ako to dopadne v roku 2022 a 2023!

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -