Spoločnosť Apple zažila v roku 2019 nepekné fiasko, keď musela oznámiť, že bezdrôtová nabíjačka AirPower, ktorú predstavila ešte v roku 2017 nakoniec nevstúpi do predaja. Dôvodom boli viaceré problémy, ktoré sa týkali vývoja, bezpečnosti ale aj samotnej funkcionality nabíjačky.

Od tej doby sme však už niekoľkokrát počuli, že Apple s AirPower úplne neskoncovalo. Zameralo sa však na trochu iné bezdrôtové príslušenstvo a keď nadíde ten správny čas, bezdrôtovú podložku, ktorá nabije viacero zariadení súčasne predsa len vydá.

To sa môže podľa známeho leakera Marka Gurmana (presnosť  87 % pri 508 únikoch) z agentúry Bloomberg stať už v priebehu niekoľkých mesiacov alebo rokov. Používatelia musia zostať trpezliví.

Znovuzrodenie AirPower? 

Apple možno pokračuje vo vývoji AirPower. Vyjde to na druhý pokus? - svetapple.skPokiaľ neviete o čo vlastne išlo, Apple v roku 2017 predstavilo iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X ako prvé iOS zariadenia, ktoré sa dali nabíjať aj bezdrôtovo pomocou štandardu Qi.

Na začiatku podporovali výkon 5 W, no ten bol neskôr zvýšený na 7,5 W a v súčasnosti podporuje pri použití technológie MagSage až 15 W (12 W v prípade iPhonu 12/13 mini).

AirPower bolo potom zariadenie, ktoré malo byť schopné bezdrôtovo dobiť nový iPhone, Apple Watch a tiež slúchadlá AirPods súčasne bez toho, aby ste ich museli umiestniť na konkrétne miesto v rámci podložky.

Prečítajte si tiež  Ako zistiť, či má niekto tajný prístup k vášmu iPhonu alebo iPadu? Je to jednoduché

V čase predstavenia však toto príslušenstvo ešte nebolo dokončené a tak Apple sľúbilo, že sa jeho začiatku predaja dočkáme niekedy v roku 2018 – čo sa nenaplnilo.

Technologický gigant sa potom na otázky týkajúce sa AirPower odmlčal a až začiatkom roka 2019 verejne priznal, že tento projekt úplne zrušil. Dôvodom boli problémy s prehrievaním a nízkou spoľahlivosťou.

V roku 2020 sme sa ale dočkali MagSafe konektoru a taktiež dvojitej nabíjačky MagSafe Duo, vďaka ktorej si môžete doplniť energiu na iPhone a Apple Watch súčasne.

Apple ale stále túži po tom, aby ste si prostredníctvom jedného produktu nabili minimálne 3 zariadenia súčasne a preto na tom tvrdo pracuje.

O tom kedy príde AirPower alebo podobná nabíjačka zatiaľ nie je reč. To čo však skutočne vieme je, že v Apple to s týmto konceptom myslia vážne a raz sa ho dúfajme dočkáme.

Instagram BannerDajte nám vedieť do komentára, či by ste takéto príslušenstvo privítali. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.