Akcie Applu sú opäť rekordné

Tim Cook sa vo svojej kancelárii momentálne raduje. Technologická spoločnosť pod jeho vedením prekonala ďalšie historické maximum. Apple počas piatku minulého týždňa dosiahlo hodnotu 139,85$ za jednu akciu, čím sa stanovil rekord. Všetko to prichádza tesne pred oficiálnym vyhlásením finančných výsledkov za Q4 2020.

 

Pokiaľ ste nás sledovali aj v predošlých dňoch, určite ste postrehli informáciu, že analytici predpovedajú veľké prekvapenie. Podľa odhadov a výpočtov by mohlo Apple dosiahnúť tržby na úrovni 100 miliárd dolárov, za posledné 3 mesiace minulého roka. Ak sa to potvrdí, hodnota opäť porastie.

- Reklama -

Po vypuknutí pandémie koronavírusu zažila spoločnosť na akciovom trhu turbulentné časy a behom niekoľkých dní klesla jej hodnota pod 1 bilión dolárov. Nasledoval ale rýchly rast a o 3 mesiace sa akcie vyšplhali na 2 bilióny. Dnes sa pohybujeme na 2,35 bilióne, no ak to takto pôjde ďalej, čoskoro očakávame prekonanie hranice 2,5 bilióna dolárov.

Ak sa pýtate, ako je to možné, Applu paradoxne pomohla pandémia koronavírusu, ktorá zvýšila záujem o technológie z jeho portfólia. Ľudia oveľa viac nakupujú iPhony, iPady, MacBooky či slúchadlá AirPods, aby sa im ľahšie komunikovalo cez rôzne platformy.

Apple navyše pridalo niekoľko dobre zacielených produktov, ktoré sa ukázali ako veľmi atraktívne (Apple Watch SE, HomePod mini, iPhone SE 2, iPad Air 4 a ďalšie).

Vzhľadom na avizované novinky v oblasti počítačov neočakávame, že by Apple stratilo pozíciu lídra na akciovom trhu, z pohľadu technologických spoločností. Napíšte nám do komentára, čo si o tom celom myslíte vy. Je to len nafúknutá bublina, alebo je Apple naozaj také úspešné?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.