Apple pripravuje počítače s Face ID a podporou 5G

Mark Gurman (presnosť 89,1%) z agentúry Bloomberg priniesol ďalšie zaujímavé správy, ohľadom počítačov Mac, ktorých sa dočkáme v blízkej budúcnosti. Okrem toho, že Apple prepracuje dizajn, pridá niekoľko ďalších procesorov z platformy ARM a tak isto doplní chýbajúce sloty (SD, HDMI, USB-C), vylepší aj schopnosti v oblasti odomykania a pripojenia.

Leaker odvolávajúci sa na svoje zdroje uvádza, že inžinieri už pripravujú Face ID, ktoré sa malo pôvodne objaviť v tohtoročnom iMacu. Problémy pri vývoji ale spôsobili, že odomykanie tvárou sa presúva najskôr na rok 2022, takže si naň ešte chvíľu počkáme. Apple si chce zrejme nechať v rezerve inovácie aj pre nasledujúce roky.

Ďalšou zaujímavosťou bude prítomnosť 5G modemu vo vnútri MacBookov. Myšlienka je taká, že so zariadeniami nebudeme „chytať“ wifi, ale rovno super-rýchlu mobilnú sieť.

Ak by sa to podarilo zrealizovať, bola by to obrovská revolúcia. Ceny balíčkov s dátami postupne klesnú a prístup k internetu sa naopak rozširuje. Na internete s Macom by sme mohli byť prakticky kdekoľvek, rovnako ako s iPhonom.

V tomto bode sa hodí doplniť, že Apple nepracuje len na novom iMacu pre rok 2021, ale v najbližších mesiacoch predstaví aj nový MacBook Pro 14″ a MacBook Pro 16″. Oba počítače prejdú vizuálnou ale aj technickou zmenou, pričom v nich už nemáme očakávať dotykový Touch Bar.

Nového MacBooku Air sa dočkáme v roku 2022, kde Apple vylepší displej (mini-LED), výkon, pridá sloty a pozmení dizajn. Napíšte nám do komentára, či sa na tieto počítače tešíte a čo od nich očakávate.

Prečítajte si tiež  Na webe operátora O2 sa objavili zmienky o iPhone 13
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.