Ako sme vás už informovali, Apple oficiálne otvorilo päť kamenných pobočiek v čínskom Pekingu. Zamestnanci tu pracujú v skrátenom režime a hlavne pri vysokej bezpečnosti. Každý zákazník, ktorý sem vstúpi, je automaticky kontrolovaný na príznaky koronavírusu.

Apple kontroluje zákazníkov v Číne kvôli koronavírusu.

Gigant z Cupertina sa v krajine pomaly rozbieha. Už 9. februára otvorila spoločnosť svoje kancelárie a tiež kontaktné centrá v krajine. Obchody Apple Store ale ostali zatvorené až do piatku tohto týždňa. Apple niekoľko z nich otvorilo v Pekingu. Konkrétne sa jedná o päť predajní, pri ktorých platí režim skrátených otváracích hodín.

- Reklama -

Ak ich chce zákazník navštíviť, musí tak urobiť medzi 11:00 a 18:00 hodinou miestneho času. To ale nie je všetko. Okrem toho sa musí nechať skontrolovať na to, či nemá príznaky koronavírusu.

Je to jediný možný spôsob, akým zabezpečiť aspoň „ako takú“ ochranu zamestnancov. Epidémia má už skoro 70 000 nakazených a vyžiadala si cez 1600 obetí. Ľudia tu z nej teda majú pochopiteľne veľký strach. O tom, ako to vyzerá v čínskych Apple Store nám prezradilo viac video, od CNBC, Eunice Yoon.

Apple kvôli koronavírusu uzatvoril čínsky Apple Store.
Apple kontroluje zákazníkov v Číne kvôli koronavírusu.

Ako dodáva autorka tweetu, v predajniach môže byť len obmedzený počet návštevníkov, aby mohli mať zamestnanci všetko pod kontrolou. Tí pri tom používajú všetky možné ochranné prostriedky ako rúžka či rukavice.

Apple v súčasnosti prevádzkuje v krajine 40 kamenných predajní, pričom sa jedná o necelých 10% zo všetkých obchodov po celom svete. To nie je málo najme pri pohľade na to, že väčšina z obchodov je momentálne uzatvorená a stále nie je jasné, kedy sa otvoria.

Uvidíme, ako sa bude celá situácia vyvíjať aj naďalej. V tejto chvíli dúfame, že koronavírus sa bude šíriť čo najmenej a tak isto nebudú pribúdať žiadne obete. V krajine sa proti nemu snažia bojovať už aj pomocou aplikácie. Tá vás dokáže upozorniť na osobu, ktorá bola nakazená alebo u nej prevládajú príznaky nákazy v prípade, že sa pohybuje vo vašej blízkosti. Celú situáciu budeme sledovať aj naďalej.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.