V Cupertine sa v záujme ochrany zdravia svojich zamestnancov pokúsili urobiť všetko preto, aby sa koronavírus nerozširoval aj v pobočkách. Presne preto väčšinu prevádzok Apple Store po celej Číne uzatvorili na dobu neurčitú. Dnes sa dozvedáme, že prvé obchody by mali byť otvorené už 14. februára. Ide o tie, ktoré sa nachádzajú v Pekingu.

Apple v Pekingu otvorí prvé obchody Apple Store

Pôvodne boli obchody Apple Store uzatvorené do 9. februára. Apple však počúvalo opatrenia zo strany čínskej vlády a radšej svoje prevádzky neotvorilo ani po tomto dátume. Zamestnancom spoločnosť jednoducho oznámila, že nie je jasné, kedy presne sa vrátia do práce.

Tí, ktorí ale pracujú v Pekingu to už vedia. Firma sa tu rozhodla otvoriť niekoľko svojich predajní. Pravdepodobne vyhodnotila, že tu panuje menšie bezpečnostné riziko (370 nakazených, 80 vyliečených a 3 úmrtia). Aj tu bude ale platiť mimoriadny režim. Prevádzky budú otvorené len od 11:00-18:00 miestneho času. Dokedy to bude takto fungovať zatiaľ nevieme.

Čo sa týka ostatných prevádzok v Číne, ktoré ostali zatvorené, tak tu zatiaľ žiadne konkrétne čísla otvorenia nepoznáme. Firma síce upresnila, že sa sem pracovníci nemusia vrátiť do 19. februára, kvôli koronavírusu, ale nie je isté, či túto dobu neprelži. Epidémia sa totiž naďalej rozširuje a ku dnešnému dňu úrady zaznamenali viac ako 64 000 nakazených pričom vyše 1300 ľudí už ochoreniu podľahlo.

Apple kvôli koronavírusu uzatvoril čínsky Apple Store.
Apple v Pekingu otvorí prvé obchody Apple Store

Apple začalo v krajine pracovať už 9. februára, a to vo svojich kanceláriách či kontaktných centrách. Dovtedy mali zamestnanci preventívne voľno. Stále samozrejme platí, že služobné cesty do tejto krajiny sú dočasne pozastavené a pokiaľ „nehorí“ nikto ich nemusí absolvovať. S koronavírusu majú problémy aj dodávatelia technologického giganta.

Továrne fungujú len v obmedzenej prevádzke alebo potom nefungujú vôbec. To znamená, že po celom svete budeme čoskoro možno pociťovať veľký nedostatok niektorých tovarov. Samozrejme, že tu budú patriť aj zariadenie z dielne spoločnosti Apple. Nikto zatiaľ nevie predpovedať, ako tieto problémy s koronavírusom vlastne dopadnú. My však dúfame, že sa každý vylieči a úmrtí už nebude pribúdať. Držíme do Číny palce…

Apple kvôli koronavírusu uzatvoril čínsky Apple Store.
Apple v Pekingu otvorí prvé obchody Apple Store. Budú mať obmedzenú prevádzku.
Prečítajte si tiež  Vedci vytvorili výkonnú 3D mikrobatériu pre mikročipy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.