Spoločnosť Apple pred pár týždňami spustila svoj vlastný „self repair program“, vďaka ktorému si môžete opraviť svoje zariadenie za pomoci originálnych náhradných dielov aj v pohodlí svojho domova. No a na to, aby ste to urobili poriadne, potrebujete aj sadu príslušenstva, ktoré si viete od tohto technologického giganta požičať.

Cena prenájmu na 7 dní je 49 $, čo je v prepočte asi 45 EUR. A ak očakávate, že vám Apple pošle malý kufrík, tak ste na omyle. V skutočnosti chce firma dosiahnuť to, aby bola oprava vykonaná čo možno najlepšie a najprecíznejšie.

Aj preto sa jej servisná sada skladá z dvoch častí, ktoré majú 120 centimetrov na dĺžku a dokopy vážia až 35 kilogramov. Teraz je vám asi jasné, že sa tento technologický gigant pokúša skôr o to, aby ste sa tomuto štýlu opravy vyhli a radšej svoje zariadenie zaniesli do autorizovaného servisu.

Takto vyzerá domáca výmena displeja a batérie iPhonu s príslušenstvom od Apple naživo

Nakoľko je celý spôsob servisu mimoriadne zaujímavý, venovať sa mu rozhodol aj známy youtuber Snazzy Labs, ktorého v súčasnosti sleduje viac ako 1 milión ľudí. Ten si objednal celú sadu od Apple spolu s náhradnými dielmi, aby mohol na svojom iPhone vymeniť displej a takisto aj akumulátor. Všetko nám to samozrejme zdokumentoval na video.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

K dispozícii mal všetky potrebné nástroje, ktoré však neobsahovali iba skrutkovače, ale aj rôzne technológie na oddelenie displeja od šasi, či prítlačné valce, ktoré boli nastavené presne tak, ako v autorizovaných servisoch.

Apple navyše ku všetkým postupom ponúka aj bohatú dokumentáciu, ktorú si môžete prečítať na tomto odkaze. Aj keď ste teda displej alebo batériu na svojom iPhone ešte nikdy predtým nemenili, s originálnym návodom by ste to mohli zvládnuť bez väčších problémov. Problém je však v tom, že tento program funguje zatiaľ iba v Amerike. Je však zrejme iba otázkou času, kým sa rozšíri aj do Európy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -