Spoločnosť Apple iba včera spustila svoj oficiálny program samoobslužných opráv, vďaka ktorému už nemusíte s poškodeným iPhonom navštevovať autorizovaný servis. Okrem náhradných dielov a množstva návodov si však vrámci služby budete môcť požičať aj špeciálny set na opravu zariadenia.

Ten je v súčasnosti dostupný len pre zákazníkov v Spojených štátoch amerických a jeho prenájom stojí 49 dolárov (teda asi 45 €) na týždeň. Vo vnútri potom zákazník nájde všetky nástroje, ktoré sú potrebné na servis iPhonu 12, iPhonu 13 alebo iPhonu SE 3. generácie. Prekvapením je ale veľkosť a váha samotnej súpravy.

- Reklama -

Technologický gigant na svojej oficiálnej internetovej stránke uvádza, že k dispozícii budete mať rovno dva sety. Jeden má hmotnosť 19,5 kilogramu a druhý 16,3 kilogramu. Pri objednávke automaticky získate oba, pričom pri nich existuje možnosť jednoduchého naskladania na seba.

Obaly budú merať 50,8 centimetra na šírku a až 119 centimetrov na výšku. Dobrou správou ale je, že Apple ku nim pridá aj pomocné kolesá na ľahšiu prepravu.

Apple uvádza, že v každom púzdre sa nachádzajú trochu iné nástroje. Nájdeme tu teda napríklad batériu a lis na displej, rôzne ochranné kryty a samozrejme skrutkovače. Pokiaľ budete chcieť opraviť iPhone 12 alebo iPhone 13, dostanete dva samostatné boxy. Ak sa chystáte na servis iPhonu SE 3. generácie, k dispozícii budete mať iba jeden box. Ten bol špeciálne navrhnutý pre 4,7″ model.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -