Technologický gigant z Cupertina čelí ďalším nepríjemnostiam. Ako uviedol denník Financial Times, americké ministerstvo práce voči nemu zahájilo vyšetrovanie za bližšie nešpecifikovaný prípad.

Pokiaľ zháňate darček na poslednú chvíľu, vyskúšajte Innocent Store. So zľavovým kódom SVETAPPLE10 získate 10 % zľavu na celý nákup. 

A aj keď novinárom neboli zo strany úradníkov poskytnuté žiadne ďalšie podrobnosti, denník Financial Times uvádza, že bývalá zamestnankyňa spoločnosti Apple Ashley Gjoviková obdržala 10. decembra list od tohto ministerstva, v ktorom sa spomínalo vyšetrovanie.

Ashley Gjoviková bola prepustená ešte v septembri 2021 za údajný únik dôverných informácií. Sama sa však sťažovala na neustále obťažovanie a zlé pracovné podmienky, pričom sa domnievala, že ju Apple vyhodilo pod falošnou zámienkou.

Apple tvrdí, že berie všetky problémy veľmi vážne

Tim CookApple zároveň pre denník Financial Times uviedlo, že všetky skutočnosti berie veľmi vážne a v prípade akýchkoľvek sťažností svojich zamestnancov jednotlivé prípady prešetruje.

Situácii však nepomáhajú ani ďalší zamestnanci Apple, ktorí sa v posledných týždňoch kriticky vyjadrovali na nevhodné správanie na pracovisku a verejne zdieľali svoju nespokojnosť, čo viedlo ku vzniku iniciatívy „AppleToo“ – ktorá vyzýva spoločnosť Apple aby riešila zneužívanie, diskrimináciu, obťažovanie a mnohé ďalšie prešľapy, ktoré jej boli nahlásené samotnými zamestnancami.

Prečítajte si tiež  Z Apple handričky sa stáva hit! Pozrite sa na koncept "Apple Polishing Cloth" v rôznych farbách

Ešte v septembri pritom riaditeľka maloobchodného oddelenia tohto technologického giganta Deirdre O’Brienová vyzvala všetkých zamestnancov, ktorí majú podobné problémy, aby sa nebáli obrátiť na svojich manažérov.

Spoločnosť Apple v súčasnosti čelí aj vyšetrovaniu zo strany Národného úradu pre pracovné vzťahy v USA. Uvidíme, ako to dopadne.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.