Začiatkom tohto mesiaca sa zamestnanci spoločnosti Apple vrátili do svojich kancelárií. V súčasnosti sú v nich na jeden deň v týždni, ale Apple tvrdí, že od 23. mája budú musieť navštevovať svoje kancelárie aspoň na tri dni v týždni. Pracovníci sa voči tomuto rozhodnutiu búria.

Niektorým zamestnancom sa nové pravidlá nepáčia a preto spoločne založili organizáciu Apple Together, ktorá sa pokúša zastávať ich práva. V liste adresovanom vedeniu spoločnosti títo zamestnanci žiadajú väčšiu flexibilitu v rámci pracovného režimu.

Dôvody sú jasné, hoci trochu okaté

V liste sa uvádza niekoľko dôvodov, prečo si zamestnanci myslia, že by mali naďalej pracovať na diaľku. Jeden z dôvodov je ten, že produkty od Apple by mali byť na „remote“ absolútne ideálne, no ak ich nedokáže testovať sám výrobca, je otázne, ako budú fungovať v praxi.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

„Všetkým našim zákazníkom hovoríme, aké skvelé sú naše produkty na prácu na diaľku, ale sami ich nemôžeme používať na prácu na diaľku? Ako môžeme očakávať, že to naši zákazníci budú brať vážne? Ako môžeme pochopiť, aké problémy s prácou na diaľku je potrebné riešiť v našich produktoch, ak ich netestujeme?“

V liste sa ďalej uvádza, že dochádzanie do práce je obrovská strata času. Celé to však pôsobí skôr ako špekulácia. Apple sa po pandémii síce rozhodlo poslať ľudí späť do kancelárií, avšak počas týždňa im dáva oveľa voľnejší režim.

Minimálne dva dni z piatich totiž môžu pracovať z domu, čo firma nikdy predtým nepovoľovala. Uvidíme, ako bude vedenie reagovať na vyššie spomínaný otvorený list.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.