Problému v produkcii a v dodávateľskom reťazci Apple pretrvávajú a preto sa jablková spoločnosť rozhodla zakročiť. Gigant z Cupertina sa v rámci širšej snahy o diverzifikáciu svojho dodávateľského reťazca rozhodol presunúť časť výroby do juhovýchodnej Ázie, konkrétne do Vietnamu. Nebude sa to ale týkať všetkých produktov. Vo Vietname sa budú vyrábať hodinky Apple Watch a počítače Mac.

Prečítajte si tiež  Obrovské horúčavy v Číne spôsobujú problémy spoločnosti Apple. Vplývať to bude na výrobu tohto produktu

V správe, ku ktorej sa dostal portál Nikkei Asiasa sa uvádza, že dodávateľ Apple, ktorým je spoločnosť Luxshare začala skúšobnú výrobu modelov Apple Watch a MacBook vo Vietname. V tejto krajine sa už vyrába niekoľko produktov spoločnosti Apple vrátane niektorých modelov iPadov a taktiež slúchadlá AirPods.

Okrem presunu výroby hodiniek Apple Watch a MacBookov do Vietnamu sa v správe uvádza, že spoločnosť Apple uvažuje aj o možnom presťahovaní výroby reproduktorov HomePodov. Skúšobná výroba MacBookov spoločnosti Apple vo Vietname postupuje pomaly, kvôli pandemickým opatreniam.

Riaditeľ firmy Apple Tim Cook s pracovníkmi vietnamskej továrne
Zdroj: Appleinsider

V spojitosti s komplikáciami dodávok sa možno bude niesť aj pripravovaný modelový rad iPhone 14, na čo môže mať negativný vplyv vyostrenie vzťahov medzi Čínou a Taiwanom. Apple sa zatiaľ k problémom nevyjadrilo, no na stole je aj scenár, že tohtoročné produkty sa môžu o niečo oneskoriť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -