Ako uvádza analytik Ming-Chi Kuo, spoločnosť Apple bude čoskoro bojovať s ďalším veľkým problémom. Jej montážne závody v Číne môžu ovplyvniť masívne výpadky elektrickej energie, ktoré zastavajú celú produkciu. Týkať sa to má najmä iPadov, ktorých môže byť v dôsledku spomalenia výroby na trhu masívny nedostatok.

Samotné výpadky energie sa objavujú v juhozápadnej čínskej provincii S‘-čchuan a spôsobujú ich takzvané „priemyselné prídely elektriny“, ku ktorým došlo v čase silných horúčav.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Kuo uviedol, že dočasné výpadky elektrickej energie môžu ovplyvňovať veľké montážne závody na výrobu iPadov v mestách Čcheng-tu a Čchung-čching. Tie sú prevádzkované spoločnosťami Foxconn a Compal.

Všetko by sa mohlo vyriešiť už o pár dní 

Foxconn Apple
Zdroj: Reuters

Analytik zároveň dodal, že „v súčasnosti je ťažké posúdiť vplyv na výrobu“, no spoločnosť Apple ho pravdepodobne v značnej miere pocíti. Taktiež treba spomenúť, že problém by sa mohol vyriešiť už 20. augusta. Potom by mali továrne pracovať v normálnom režime.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Celá situácia by do sa dala vyriešiť skrz flexibilné plánovanie výroby, no zatiaľ nie je jasné, či to bude nutné – pokiaľ sa problémy s elektrinou vyriešia do spomínaného 20. augusta. Kuo tiež varuje, že podobné problémy môžeme pocítiť  aj pri iných produktoch, ktoré sú pripravované na september. Dúfajme teda, že sa tieto predpovede nenaplnia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -