Predstavenie nových iPhonov sa ako iste viete, odohráva klasicky v septembri respektíve na jeseň. Inak by tomu nemalo byť ani v prípade nadchádzajúceho modelového radu iPhone 14. Tento tradičný scenár by však mohol byť narušený a nové modely by sa mohli oneskoriť. Môže za to pretrvávajúce politické napätie medzi Čínou a Taiwanom. Ak by sa situácia ešte viac vyhrotila, spoločnosť Apple bude donútená odložiť príchod nových smartfónov.

Prečítajte si tiež  Toto sú najpresnejšie vizualizácie toho, ako bude vyzerať iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max

Ak sledujete politické dianie vo svete, určite Vám neušla návšteva americkej predsedníčky reprezentantom Nancy Pelosiovej v Taiwane. Táto skutočnosť Čínu rozhodne nepotešila. možno sa pýtate, ako táto návšteva môže súvisieť s predstavením nových telefónov. Zádrhel je v tom, že čínsko-taiwanské vzťahy majú veľký vplyv na dodávateľský reťazec jablkovej firmy.

Výroba čipov a polovodičov sa odohráva v továrňach taiwanského giganta TSMC, zatiaľ čo hlavným miestom ďalších hlavných komponentov je mnoho čínskych dodávateľov. Spoločnosť Apple údajne vyzvala svojich taiwanských dodávateľov, aby dodržiavali nové pravidlá zo strany Číny, ktoré im zakazujú označovať výrobky slovami „vyrobené na Taiwane, v Číne“ alebo „čínsky Taipai“.

iPhone 14 Pro v striebornej farbe
Zdroj: Cgtrader / Madmix

Čína už zastavila dodávky z Taiwanu do továrne Pegatron v čínskom meste Su-čou, ktorá vyrába rôzne produkty pre americké spoločnosti, medzi ktoré patrí napríklad Microsoft. Tieto zásielky zadržiavajú colné orgány, ktoré kontrolujú prepravnú dokumentáciu. V prípade, že by jedna zo strán zakročila tak sa môže stať, že dodávateľský reťazec giganta z Cupertina utrpí poriadne straty.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -