Podľa najnovšej správy spoločnosť TSMC – najväčší dodávateľ čipov spoločnosti Apple, obmedzuje svoje plány na výrobu 3 nm procesorov na budúci rok z dôvodu, že spoločnosť Intel (ktorá je taktiež zákazníkom) odložila svoje veľké objednávky. S touto informáciou prišla ako prvá výskumná spoločnosť TrendForce.

Intel má údajne kompletne revidovať výrobu svojich čipových súprav Meteor Lake tGPU, ktorých masová výroba bola naplánovaná na druhú polovicu roka 2022. Neskôr sa však všetky plány presunuli na prvú polovicu roka 2023, pretože Intel zaznamenal problémy s dizajnom svojho hardvéru.

Podľa najnovších informácií ich však Intel stále nedokázal vyriešiť a preto odložil sériovú výrobu až na koniec roka 2023, čím prakticky zrušil celú svoju 3 nm výrobnú kapacitu, ktorú si u tchajwanského výrobcu rezervoval.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Spoločnosť TSMC bola v dôsledku tohto konania značne zasiahnutá, nakoľko medzičasom kvôli Intelu zrušila mnohé zákazky, ktoré prichádzali od iných spoločností. Aj z tohto dôvodu musela spomaliť výrobu 3 nm čipov, aby eliminovala možné straty.

Apple ako jeden z prvých veľkých odberateľov 3 nm čipov pre rok 2023

iPhone 14 Pro Max v striebornej farbe
Zdroj: Cgtrader / Madmix

V tomto však do hry vstupuje spoločnosť Apple, ktorá je považovaná za najväčšieho zákazníka spoločnosti TSMC. Podľa správy od TrendForce by mala byť jediným veľkým odberateľom 3 nm čipov, ktoré plánuje kupovať v období od polovice roka 2022 do roku 2023. Problémy spoločnosti Intel teda môže spoločnosť Apple pretaviť na svoju výhodu.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Ak všetko pôjde podľa plánu, technologický gigant z Cupertina môže byť jedným z prvých veľkých výrobcov, ktorí bude vo svojich smartfónoch, tabletoch či počítačoch používať 3 nm čipy. Dnes sa spolieha na 5 a 4 nm technológiu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -