Spoločnosť Apple využíva pri výrobe svojich produktov rôznych dodávateľov z celého sveta. Firma si však v poslednom období začala uvedomovať, že úplne najlepšie urobí, keď si jednotlivé komponenty začne vyvíjať úplne sama. Presne toto urobila pred pár rokmi pri ARM procesoroch pre počítače Mac alebo 5G modeme, ktorý by mal do pár rokov uzrieť svetlo sveta. Zďaleka to ale nie je všetko.

Mnoho ľudí nevie, že spoločnosť Apple už takmer 10 rokov intenzívne investuje do vývoja svojej vlastne MicroLED technológie displejov, ktorú plánuje použiť v rôznych zariadeniach. Hlavným cieľom technologického giganta je odpútanie sa od jedného z najväčších výrobných partnerov, spoločnosti Samsung. Tá pre firmu v oblasti mobilných zariadení predstavuje aj najväčšiu konkurenciu.

Ako píše Macrumors, spoločnosť Apple mala pôvodne úplne iné očakávania od vývoja MicroLED displejov. Tento proces však napokon trval tak dlho, že bola nútená prehĺbiť svoje väzby so spoločnosťou Samsung Display, kým nebude technológia na 100 % pripravená. Firme sa tak podaril presný opak toho, čo pôvodne zamýšľala.

MicroLED displeje sú lepšie ako OLED displeje 

Hlavná výhoda MicroLED displejov spočíva v ich vyššej odolnosti, lepšej účinnosti, vyššom jase, dynamickom rozsahu a tiež lepších pozorovacích uhloch v porovnaní s technológiou OLED, ktorú výrobca po prvýkrát použil v inteligentných hodinkách Apple Watch. Tie boli predstavené v roku 2014 a do predaja vstúpili v roku 2015.

Toto zariadenie nespomíname náhodou. Práve Apple Watch majú byť úplne prvým zariadením, ktoré bude používať MicroLED displej už v priebehu budúceho roka. Technológiu by mali dodať spoločnosti LG a Sharp.

Spoločnosť Apple s technológiou mešká 

Apple Watch Ultra
Zdroj: Brian Solid / Singletracks (úprava redakcie)

Technologický gigant mal pôvodne v pláne predstaviť prvé zariadenie s jeho vlastným MicroLED displejom ešte v roku 2023, no narazil na problémy s vývojom.

Zamestnanci sa vraj mali obávať, že technológia ešte nie je pripravená pre väčšie produkty, akými sú iPhone alebo iPad. Aj keď by sa dala použiť, predstavovalo by to obrovské riziko spojené s jej kvalitou či spoľahlivosťou. A to si Apple nemôže dovoliť.

Uvidíme teda, kedy prídu prvé MicroLED displeje z dielne spoločnosti Apple na trh. Firma si čoskoro bude vyrábať množstvo komponentov úplne sama. Jednak ich bude vedieť lepšie zladiť so svojou platformou a taktiež na ich výrobe čo to ušetrí. Ide o dlhodobú investíciu, ktorá sa časom vyplatí.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Microsoft v novej reklame tvrdí, že Surface Pro 7 je lepší než MacBook Pro M1
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.