Podľa najnovšej správy od taiwanského denníka Commerical Times plánuje spoločnosť Apple vydávať nové ARM procesory zo série Apple Sillicon každých 18 mesiacov. Tešiť sa z nich budeme v dlhších intervaloch ako pri iPhone alebo iPade, kde medziročná modernizácia prichádza vždy po roku.

V správe sa konkrétne uvádza, že ďalšia generácia základného procesora (nástupca čipu M1) Apple M2, bude uvedená na trh v druhej polovici roka 2022. Dostať by sa mala do počítača, ktorý bude označený jednoducho ako MacBook a malo by ísť o čiastočného nástupcu MacBooku Air a MacBooku Pro z roku 2020.

Taktiež sa očakáva, že výkonnejšie verzie procesorov s označením Apple M2 Pro a Apple M2 Max si budú môcť zákazníci zaobstarať až v prvej polovici roka 2023, čo bude zhruba za 18 mesiacov od predstavenia čipov M1 Pro a M1 Max. Tieto informácie potvrdili viaceré zdroje z dodávateľských reťazcov.

Poznáme aj kódové označenia 

Budúcoročný procesor Apple M2 má mať kódové označenie Staten a už dnes inžinieri a technici finišujú s jeho vývojom a testovaním. Výkonnejšie verzie, ktoré sú pripravované na rok 2023 sú zatiaľ označované ako Rhodes a technologický gigant im ešte bude musieť venovať trochu času na to, aby ich dokončil.

Prečítajte si tiež  Viete, že aj na Slovensku repasujú počítače Mac? Čo všetko to obnáša?

Zatiaľ taktiež nie je jasné, akým procesorom Apple vybaví svoj iMac 32″ a počítač Mac Pro. Obe zariadenia by sme mali vidieť na budúci rok, no predpokladá sa, že budú disponovať vlastnou verziou čipov, ktoré nebudú tak dbať na extrémne nízku spotrebu energie, pretože to bez akumulátora nebudú potrebovať ale zamerajú sa na výkon.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.