Podľa najnovších dát, ktoré dnes zverejnila spoločnosť Apple, sa v roku 2021 podarilo zastaviť až 1,6 milióna podvodných apiek v App Store. Firma týmto spôsobom svojim zákazníkom ušetrila obrovské množstvo peňazí, nakoľko podvodné transakcie mohli mať hodnotu skoro 1,5 miliardy amerických dolárov.

Apple podľa vlastnej správy odmietlo cez 34 000 apiek kvôli skrytým funkciám a viac ako 157 000 apiek kvôli spamom alebo napodobňovaniu iných apiek. 343 000 bolo potom odmietnutých pre rôzne porušenia ochrany osobných údajov a množstvo ďalších neprešlo kontrolou, pretože nespĺňali prísne požiadavky technologického giganta.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Aby toho nebolo málo, Apple tiež zrušilo viac ako 800 000 podvodných účtov vývojárov a deaktivovalo cez 170 miliónov falošných zákazníckych účtov. 118 miliónov pokusov o vytvorenie podvodného účtu bolo zamietnutých.

Podvodníci nedokážu Apple oklamať ani bočnými cestičkami 

Apple tiež tvrdí, že až 155 000 škodlivých apiek, ktoré sa pokúšali obísť proces kontroly zmenou funkčnosti alebo dizajnu po schválení, bolo zamietnutých alebo úplne odstránených z App Store. Podvodníci to teda skúšajú rôznymi spôsobmi, no evidentne nie sú príliš úspešní.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Spoločnosť Apple tvrdí, že plánuje pokračovať v odhaľovaní podvodných aktivít a účtov, aby zabezpečila, že App Store bude aj naďalej bezpečným a dôveryhodným miestom, kde môžu používatelia nájsť a sťahovať aplikácie. Akékoľvek otvorenie platformy iOS by teda prinieslo nežiadúce výsledky, ktoré by značným spôsobom znížili bezpečnosť používateľov. A to zrejme nikto nechce.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -