Stále najhodnotnejšia technologická spoločnosť na svete je preslávená svojimi mimoriadne kvalitnými produktami, službami a maloobchodnými predajňami. Na zariadeniach pracujú tí najlepší z najlepších. No a na to, aby boli dostatočne motivovaní, ich musí spoločnosť Apple aj patrične finančne ohodnotiť. Minimálna mzda vo firme je takmer rozprávková.

Ako uviedol portál Macrumors, technologický gigant dnes oznámil svojim pracovníkom, že zvyšuje nástupnú minimálnu mzdu na 22 $ za hodinu, čo je v prepočte zhruba 20,54 €. Za to by sa nehanbil ani akýkoľvek lepšie zarábajúci Slovák. 22 $ je pri tom úplne minimum a na niektorých trhoch táto čiastka porastie ešte vyššie.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Tento krok prichádza v dobe, kedy sa spoločnosť Apple snaží vysporiadať s vysokou infláciou, napätým trhom a nedávnou snahou o vytvorenie odborov. Nová nástupná mzda predstavuje až 45 % nárast oproti roku 2018 a najvýraznejšie sa dotkne zamestnancov, ktorí pracujú v maloobchode.

„Podpora a udržanie najlepších členov tímu nám umožňuje poskytovať našim zákazníkom tie najlepšie a najinovatívnejšie produkty a služby,“ uviedol vo vyhlásení hovorca spoločnosti Apple.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -