Spoločnosť Apple ešte v roku 2014 spustila prevádzku služby, ktorá sa stala okamžite hitom v každej krajine, kde bola podporovaná. V roku 2019 potom zavítala aj ku nám na Slovensko a od tej doby môžeme vďaka Apple Pay platiť cez iPhone či Apple Watch mimoriadne pohodlným, rýchlym a samozrejme bezpečným spôsobom.

A aj keď je Apple Pay u nás vymakaná služba, nemusíme si klamať, že zďaleka nefunguje tak dokonalo, ako napríklad v domácej USA. Apple tu totiž prevádzkuje napríklad aj službu Apple Pay Later, ktorá ponúka zákazníkom určitý druh pôžičiek či Apple Pay Cash.

Rovnako tak existuje aj Apple Card a teda vlastná karta spoločnosti Apple, ktorú si však nikto mimo USA nemôže vyskúšať. A to je aj pre firmu veľký problém.

Cieľom technologického giganta totiž je, aby mal so všetkými funkciami Apple Pay globálny zásah, čo nie je z rôznych legislatívnych ani technických dôvodov vôbec jednoduché.

Firma teraz ale zverejnila záhadný tweet, ktorý naznačuje, že možno dospela k nejakému riešeniu.

Technologický gigant tento druh propagácie, v ktorom sa nachádzali hashtagy #ApplePay a #PayTheAppleWay zvyčajne používa tesne pred tým, než oznámi veľkú novinku. Počas leta sa síce s vysokou pravdepodobnosťou žiadnej konferencie nedočkáme, no oznam môže prísť aj v podobe tlačovej správy.

Apple Pay
Zdroj: 9to5mac

Ako však uvádza 9to5mac, celé to môže byť len falošný poplach a snaha spoločnosti Apple upriamiť na seba pozornosť. Firma totiž podobných spôsobom môže avizovať aj obyčajnú reklamnú kampaň, ktorú spustí globálne po celom svete. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Slováci kupujú túto alternatívu pre Apple Watch ako na bežiacom páse. V zľave stojí pod 70 € a prekvapí vás
Môže ťa zaujímať
- Reklama -