Pôvodne sa očakávalo, že nová generácia najmenšieho iPadu mini na seba nechá čakať minimálne do začiatku budúceho roka. Nová správa z dodávateľského reťazca však naznačuje, že iPad mini 7 by sa mohol svetu ukázať ešte do decembra.

S touto informáciou vyrukoval portál DigiTimes, ktorý sa vo svojom článku venuje slabému globálnemu záujmu o tablety v druhej polovici roka 2023. Článok uvádza, že Apple by mohol zvýšiť svoj trhový podiel vďaka dodávkam iPadu malého formátu v poslednom štvrťroku. Reč je práve o nastávajúcom iPade mini siedmej generácie, ktorý by nahradil súčasnú verziu, ktorá je v predaji od roku 2021.

DigiTimes získava informácie od spoločností, ktoré sa starajú o dodávky komponentov pre iPhony a ďalšie Apple produkty. Zdroje sú často spoľahlivé, no stránka nie je veľmi presná pri interpretácii týchto informácií. Často sa netriafa najmä do časového harmonogramu technologického giganta. Za skorý príchod iPadu mini 7 sa však postavil aj svetoznámy analytik.

iPad mini 7 dorazí už čoskoro

Mark Gurman z agentúry Bloomberg sa už pred niekoľkými týždňami nechal počuť aj na tému iPadu mini 7. Podľa neho je skorá aktualizácia viac než možná, no zároveň nemáme očakávať žiadnu revolúciu.

Po vizuálnej stránke by sme sa nemali dočkať takmer žiadnych zmien, keďže iPad mini si prešiel veľkým redizajnom práve v súčasnej verzii iPad mini 6 v roku 2021. Apple sa tak bude viac venovať vnútornému hardvéru.

iPad mini 6 vo farbe Starlight v ruke používateľa
Zdroj: SvetApple

Najpravdepodobnejšou novinkou nového iPadu mini by mohla byť aktualizácia procesora. Šiesta generácia iPadu mini používa procesor A15 Bionic, zatiaľ čo nový iPhone 15 a iPhone 15 Plus majú procesor A16 Bionic.

Menšie vylepšenie by mohlo zahŕňať aj modernizáciu prednej a zadnej kamery, ktoré by mohli priniesť do iPadu funkcie ako Photonic Engine.

Najnovšie modely iPad Pro priniesli do iPadu prvýkrát vylepšenia pripojenia, ako napríklad Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.3, takže je pravdepodobné, že tieto funkcie sa dostanú aj do ďalšej aktualizácie iPadu mini. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Dočkáme sa príchodu iPadu Air 6. generácie ešte tento rok? Známy analytik pozná odpoveď

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -