Spoločnosť Apple sa síce všetkými silami zameriava predovšetkým na hardvérové a softvérové produkty, no ľahostajné jej nie sú ani udalosti vo svete. Či už je to pandémia COVID-19 alebo akýkoľvek živelná pohroma, vždy keď je to možné a potrebné sa snaží rôznymi formami spolupráce pomôcť.

No a keďže na Ukrajine aktuálne prebieha vojna, CEO Apple Tim Cook vyjadril svoj jasný postoj k celej situácii, pričom potvrdil, že Apple tejto krajine, ktorá je zmietaná obrovským nešťastím, poskytne pomocnú ruku.

Prečítajte si tiež  Byť šéfom Apple sa oplatí. Tim Cook zarába rozprávkové peniaze

Vo svojom príspevku na sociálnej sieti potvrdil, že firma pod jeho vedením podporí humanitárne úsilie. Zároveň si sám nepraje nič iné, než aby samotná vojna skončila a nikto nebol zbytočne vystavovaný ohrozeniu života.

„Som hlboko znepokojený situáciou na Ukrajine. Robíme všetko, čo je v našich silách, pre naše tamojšie tímy a budeme podporovať miestne humanitárne úsilie. Myslím na ľudí, ktorí sú práve teraz v ohrození života, a pripájam sa ku všetkým, ktorí vyzývajú na mier.“

V súčasnosti zatiaľ nevieme povedať, akým spôsobom spoločnosť Apple pomôže Ukrajine. Takéto podrobnosti zvyčajne zverejňované nie sú. Každopádne to však môže byť finančná pomoc ako aj materiálna pomoc.

Keď prišla pandémia COVID-19 v roku 2020, spoločnosť Apple začala s návrhom a výrobou vlastných ochranných štítov. Tie následne bezplatne poskytovala všetkým zdravotníkom, ktorí ich potrebovali.

Prečítajte si tiež  Tim Cook má prenasledovateľku: Žena mu poslala fotku nabitej zbrane a vlámala sa do jeho domu

Na Ukrajinu teda môže poslať lieky, potraviny či ďalšie užitočné veci, ktoré tamojším občanom pomôžu zvládnuť toto ťažké obdobie. Všetko budeme samozrejme sledovať a akonáhle sa dozvieme niečo nové, dáme vám o tom vedieť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.