Applu sa v poslednej dobe príliš nedarí utajiť niektoré projekty. Dôvodom je veľkosť spoločnosti, v ktorej pracujú tisíce zamestnancov ale aj úniky či chyby, o ktoré sa starajú jednotlivci.

No a aj keď Apple oficiálne nepredstavilo žiaden operačný systém nazývaný ako „HomeOS“, už po niekoľkýkrát o ňom píše v ponuke práce. Najprv sa to stalo ešte začiatkom júna (pred WWDC 2021) o čom sme vás informovali v tomto článku.

Očakávali sme teda, že na softvérovej a vývojárskej konferencií uvidíme práve nový operačný systém určený pre Apple TV a HomePod. Nahradil by tak systémy tvOS a audioOS, ktoré tieto zariadenia používajú.

Ponuka na pracovnú pozíciu bola medzičasom vymazaná

HomePod miniNová pracovná pozícia so zmienkou o HomeOS so sídlom v americkom San Diegu bola zverejnená na oficiálnych ale aj regionálnych stránkach spoločnosti Apple. Netrvalo ale dlho a po včerajšej medializácii bol inzerát pôvodne z 12. októbra 2021 stiahnutý.

Prečítajte si tiež  Recenzia HomePod mini: Malé telo, silný zvuk a veľa iných benefitov

V súčasnosti žiaľ nepoznáme žiadne bližšie podrobnosti, ktoré by sa týkali operačného systému HomeOS. Jedno je však isté, Apple na ňom intenzívne pracuje.

Náš predpoklad je taký, že HomeOS uvidíme až vo chvíli, keď firma spojí Apple TV a HomePod do jedného „domáceho“ produktu. To sa môže stať už na budúci rok. Napíšte nám do komentára, či by ste brali takýto „hybridný produkt“. Tešíme sa na vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.