Pokiaľ sa tešíte na WWDC 2021, prekvapení budete o niečo viac v porovnaní s tým, čo ste očakávali. Technologický gigant si chystá úplne nový operačný systém homeOS, o ktorom sme nikdy predtým nepočuli.

Zmienku o ňom si všimol vývojár Javier Lacort v rámci pracovných ponúk spoločnosti Apple na pozíciu inžiniera pre iOS a Apple Music. Práve v inzeráte sa dvakrát spomína názov homeOS spolu s ďalšími systémami vrátane iOS, watchOS alebo tvOS.

- Reklama -

„Budete pracovať so systémovými inžiniermi v spoločnosti Apple, osvojíte si vnútorné fungovanie systémov iOS, watchOS, tvOS a homeOS a optimalizujete výkon svojho kódu tak, ako to dokáže iba Apple. Pridajte sa k nášmu tímu a urobte skutočný rozdiel pre milovníkov hudby na celom svete.“

Čo prinesie homeOS

Pokiaľ očakávate veľkú revolúciu, pravdepodobne vás sklameme. Zahraniční novinári uvádzajú, že Apple len rebranduje súčasný inteligentný softvér pre domácnosť podobne, ako to v minulosti urobil s iOS a iPadom (iPadOS) alebo s OS X a Macom (macOS).

Dočkať by sme sa mohli niekoľkých nových funkcií ako aj sofistikovanejšieho prepojenia HomePodu a Apple TV.  Hovorí sa, že firma v budúcnosti predstaví kombináciu týchto dvoch zariadení v jednom šikovnom produkte.

Prezentácia homeOS je podľa všetkého naplánovaná už na budúci týždeň, a teda 7. júna 2021, kedy sa ukáže po boku iOS 15, iPadOS 15, macOS 12, watchOS 8 či tvOS 15 na WWDC 2021.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.