Pred pár dňami sme vám priniesli informáciu, že Apple skúma možnosti spojené s vývojom skladacích Macov. Malo by sa jednať o akýsi hybrid medzi iPadom a Macom, pričom práve tento odhad nemusí mať až tak ďaleko od skutočnosti. K tvrdeniu o skladacom „iPado-Macu“ sa prikláňa aj jeden z najznámejších analytikov Mark Gurman.

Prečítajte si tiež  Zabudnite na skladacie telefóny. Spoločnosť Apple skúma možnosti skladacích MacBookov

Predstavenie takéhoto zariadenia môže byť roky ďaleko, no na jeho vývoji Apple pravdepodobne pracuje už teraz. Prínos 20″ zariadenia s rozložiteľnou obrazovkou a skladacou konštrukciou by pre Apple znamenalo otvorenie úplne novej kategórie, v ktorej by mohla ponúknuť dvojaké využitie bez kompromisov.

Jedno zariadenie, dvojaké plnohodnotné využitie 

Zariadenie by malo mať v plnej veľkosti 20″ podobu externého monitora, ku ktorému je možné pripojiť myš, klávesnicu či trackpad, rovnako ako v prípade iMacu. V zloženom stave by sa jednalo o laptop s dotykovým panelom a klávesnicou, ktorá by bola prezentovaná na dolnej strane zariadenia.

Astropad Luna Display
Astropad.com / Luna Display
Astropad Luna Display
Astropad.com / Luna Display

V rozloženom stave by zariadenie mohlo podporovať rozlíšenie UHD/4K alebo dokonca vyššie. To všetko je však stále iba hudba budúcnosti, nakoľko obdobný produkt by s ohľadom na vývoj technológií mohol doraziť najskôr v roku 2026.

Čo hovoríte na hybrid Macu a iPadu vy? Siahli by ste po ňom alebo dávate skôr prednosť konvenčným MacBookom či iPadom? Podeľte sa s nami o vaše názory v sekcii komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  Príchod nového iMacu je na spadnutie. Žiadnu lacnú záležitosť však nečakajte

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -