Už čoskoro by sme mali byť svedkami predstavenia nových Apple produktov, ktoré sa predvedú počas prvej tohtoročnej Apple Keynote. Zatiaľ čo Apple neprezradilo zhola nič, komunita analytikov má v chystaných zariadeniach viac než jasno. Mark Gurman z Bloombergu sa vo svojom týždenníku Power On priblížil budúcnosť počítačov Mac.

Prečítajte si tiež  Nový 13" MacBook Pro s čipom M2 by mohol doraziť už budúci mesiac

Jablková spoločnosť sa síce zaslúžila o prínos MacBooku Pro a Air s uhlopriečkou 13″, ktoré boli jednak extrémne výkonné, no hlavne relatívne cenovo dostupné. Práve tieto dva modely by sa mohli už čoskoro dočkať nástupcov. Vo svetle reflektorov sa však nachádza úplne iný počítač s macOS.

Prémiový iMac za prémiovú cenu

Pozornosť je však venovaná aj novým all in one desktopom v podobe high-endových iMacov. Tu sa ale štandardný spotrebiteľ určite pri pohľade na cenovku nepoteší. V tomto ohľade chce Apple priniesť prémiový produkt určený pre profesionálov, ktorý sa výrazne odlíši od svojho kolegu v podobe 24″ iMacu z minulého roka.

iMac

Nový iMac ponesie pravdepodobne prívlastok Pro, v ktorom prinesie výkon M1 Pro a M1 Max a naviac ho povýši ešte o úroveň vyššie. Nebude chýbať ani dizajnová zmena, čím sa nadobro uzavrie etapa ikonických 21,5″ a 27″ iMacov s procesormi Intel.

Čo sa týka oficiálneho príchodu, iMac Pro by sa nemal predstaviť po boku iPhonu SE 3. generácie a nového iPadu Air. High-endový počítač by mohol uzrieť svetlo sveta najskôr v období okolo mája alebo júna. To však neznamená, že do tej doby sa zo súdka Macov nedočkáme rozšírenia portfólia. Apple totiž podľa všetkého chystá hneď 4 nové počítače s macOS.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple zaregistrovala tri nové zariadenia Mac. Ktoré počítače chce predstaviť?

Zatiaľ sa predpokladá, že pripravovaný iMac Pro bude mať 27-palcový displej po vzore svojho predchodcu s technológiou miniLED a displejom ProMotion. Čipy Apple Silicon M1 Pro a M1 Max by mohla doplniť ďalšia verzia, ktorá by posunula výkon v porovnaní s minuloročnými MacBookmi Pro ešte ďalej.

iMac 2021 - svetapple.skiMac 2021 - svetapple.sk

Čo by sa ale malo zachovať, sú farebné variácie v podobe zaužívaných farieb Space Grey a Silver. Je totiž veľmi nepravdepodobné, že nové počítače Mac by si mali „požičať“ pestrofarebnú škálu z 24″ verzie iMacov.

Ako vnímate potenciálny príchod nových Macov vy? Je podľa vás momentálna ponuka dostačujúca alebo by ste uvítali nové modely jablkových počítačov? Podeľte sa s nami o vaše názory a postrehy v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -