Koncept skladacích a ohýbateľných smartfónov nie je v technologickom svete žiadnou novinkou. Hoci sa Apple doteraz nevytasilo s vlastným skladacím iPhonom, dodávateľský reťazec poukazuje na ešte odvážnejší kúsok. Podľa Display Supply Chain Consultants (DSCC) spoločnosť Apple odkladá projekt skladacieho iPhonu do roku 2025 a skúma možnosti skladacích MacBookov s celistvou obrazovkou.

Prečítajte si tiež  Príchod nového iMacu je na spadnutie. Žiadnu lacnú záležitosť však nečakajte

V novej správe DSCC o pripravovaných skladacích a rolovacích zariadeniach analytici vysvetľujú, že dlho avizovaný skladací iPhone spoločnosti Apple bol odložený až na rok 2025. Zdá sa, že ide o výrazné oneskorenie v porovnaní s predchádzajúcimi predpoveďami, podľa ktorých malo byť zariadenie uvedené na trh v roku 2023 alebo 2024.

Ako však poznáme jablkovú spoločnosť, s uvedením nových technológií sa neponáhľa, pokiaľ si nimi nie je stopercentne istá. Napriek tomu, že Apple odkladá plány týkajúce sa „iPhonu Fold„, skúma možnosť skladacích laptopov. Toto tvrdenie je podložené faktom, že firma údajne diskutuje so svojimi dodávateľmi o možnostiach skladacích zariadení s displejmi s veľkosťou okolo 20 palcov.

Skladací MacBook

Podľa týchto zistení by Apple mohlo vytvoriť novú kategóriu produktov s dvojakým použitím. V zloženom stave by mohol počítač fungovať ako notebook s klávesnicou na „spodnej obrazovke“ a v rozloženom stave ako monitor používaný s externou klávesnicou. Skladací monitor by tiež mohol umožniť minimálne rozlíšenie 4K v rozloženom stave.

Spodná „obrazovka“ by sa v zloženom stave zmenila buď na virtuálnu klávesnicu, alebo na dotykový panel, ktorý by mohol byť ovládaný prostredníctvom Apple Pencil. V tomto prípade by sa jednalo o akýsi crossover dvojice zariadení, ktorý by ešte viac zúžil hranice medzi iPadom a Macom.

Prečítajte si tiež  Nový 13" MacBook Pro s čipom M2 by mohol doraziť už budúci mesiac

Predložené patenty by mohli nasvedčovať príchodu obdobného zariadenia, no táto technológia je stále ešte iba v plienkach. V prípade skladacích počítačov a notebookov sa môžeme baviť o horizonte aspoň piatich rokov. Do tej doby sa možno koncept mnohokrát zmení a my sa v konečnom dôsledku dočkáme úplne odlišného zariadenia.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -