Na konferencii WWDC, ktorá prebehla počas minulého týždňa, sa objavila informácia, že pre plné využitie Apple Intelligence bude potrebný minimálne čip A17 Pro. S uvedením beta verzie iOS 18 sme tak mohli byť svedkami prvého pohľadu na výkonnostné benchmarky na zariadeniach iPhone 15 Pro a 15 Pro Max. Podľa výsledkov je zrejmé, že iPhony si výrazne polepšia v rýchlosti.

Tento update prináša významné zlepšenie výkonu Neural Engine, kde iPhone 15 Pro Max dosahuje až o 25 % vyššiu rýchlosť pri vykonávaní úloh strojového učenia. Nový iOS 18 tak poskytne výrazný nárast rýchlosti pre súčasné vlajkové lode Apple.

Dáta odhaľujú, ako iOS 18 zvýšil výkon iPhonu 15 Pro Max

Podľa portálu INIYSA, ktorý poukázal na nové výsledky Geekbench, dosahoval iPhone 15 Pro Max skóre Core ML Neural Engine Inference Score s operačným systémom iOS 17.5.1 na úrovni 6000 bodov.

Avšak s novým operačným systémom iOS 18 sa toto skóre zvýšilo až na 7816 bodov. Tento údaj predstavuje 25 % zvýšenie výkonu oproti predchádzajúcej verzii systému.

Nárast je dôsledkom optimalizácie iOS 18 pre Apple Silicon a je čiastočne pripisovaný novému typu Core ML známeho ako MLTensor.

Tento nový typ umožňuje efektívnejšie výpočty pre viacrozmerné polia s využitím existujúcich API. Okrem toho zabezpečuje zlepšenie výkonu pre špecifické modely strojového učenia v systéme iOS 18 na iPhone 15 Pro.

iOS 18 je momentálne dostupný v beta verzii pre vývojárov zapojených do programu Apple Developer, pričom verejná beta verzia sa očakáva v júli. Oficiálne spustenie aktualizácie je naplánované na jeseň tohto roku.

iOS 18 zhrnutie
Zdroj: Apple

Ak sa chcete dozvedieť, čo všetko prinesie systém iOS 18, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme sa detailne venovali všetkým novinkám.

Prečítajte si tiež  Beta iOS 18 odhaľuje ďalšie zmeny, o ktorých Apple nehovoril. Systém získa tieto novinky

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -