Hoci sú produkty od spoločnosti Apple považované za veľmi kvalitné, z času na čas trpia problémami, ktoré firma rieši takzvanými výmennými programami alebo bezplatným servisom (pokojne aj po záruke).

Presne s týmto sme sa stretli aj v súvislosti so slúchadlami AirPods Pro, pre ktoré bol ešte v októbri 2020 spustený podobný program. Využiť ste ho mohli v situácii, keď vaše bezdrôtové slúchadla vydávali statické a praskajúce zvuky alebo vám nesprávne pracoval režim aktívneho potláčania okolitých hlukov.

V tej dobe spoločnosť Apple uviedla, že program bude platiť pre všetky AirPods Pro celé dva roky po ich zaobstaraní. Teraz bol však program aktualizovaný o doplňujúci dokument podpory.

Na sociálnej sieti Reddit sa objavili informácie, že jeho platnosť skončí až tri roky po zakúpení AirPods Pro. Inými slovami, na Slovensku to bude celý rok po skončení zákonnej dvojročnej záruky (v USA je záruka len jeden rok).

Apple zverejnilo ďalšie podrobnosti 

Z AirPods nejde žiaden zvuk
Zdroj: Shutterstock

Technologický gigant tiež uviedol konkrétne problémy, pri ktorých budete mať nárok na opravu. Slúchadlá vám vymenia len v prípade, že z nich bude možné počuť:

  • Praskavé alebo statické zvuky, ktorých intenzita sa zvyšuje v hlučnom prostredí, pri cvičení alebo pri telefonovaní.
  • Aktívne potláčanie hluku nefunguje podľa vašich očakávaní, čo sa prejavuje napríklad stratou basových tónov alebo zvýraznením zvukov na pozadí (napríklad zvuk z ulice alebo lietadla).
Prečítajte si tiež  Apple už o pár dní predstaví nové AirPods 3. generácie

Na záver už iba zdôrazníme, že samotný program nie je možné uplatniť na štandardné AirPods prvej alebo druhej generácie a ani na AirPods Max. V prípade, že máte akýkoľvek problém s týmito slúchadlami, obráťte sa na predajcu alebo autorizovaný servis spoločnosti Apple.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -