Slúchadlá AirPods sú bez pochyby výborným zariadením nie len na počúvanie hudby či podcastov, no aspektov na zlepšovanie je naozaj mnoho. Apple si to samozrejme uvedomuje a preto pracuje na ich zlepšovaní.

V budúcich generáciách by mohli slúchadlá priniesť rôzne nové vychytávky ako napríklad meranie telesnej teploty alebo upozornenie na správne držanie tela. V hre je aj scenár využitia AirPodov ako pomôcky pre osoby trpiace sluchovými problémami.

Prečítajte si tiež  Apple oznámilo špeciálny event, na ktorom predstaví nové MacBooky Pro

Podľa dokumentov zo strany The Wall Street Journal Apple pracuje na prototypoch, ktoré disponujú zabudovanými senzormi pre meranie teploty. O tejto možnosti sa už nejaký čas rozpráva v súvislosti s Apple Watch, takže použitie podobného senzora by nemuselo byť ďaleko od pravdy ani v prípade jablkových slúchadiel.

Zaujímavým konceptom je aj senzor pre kontrolu správneho držania tela. Užívateľ by bol pri hrbení sa alebo nesprávnom držaní tela upozornený priamo cez slúchadlá alebo Apple Watch. O detekciu postoja by sa mal postarať novo vyvýjaný senzor v kooperácii s gyroskopom.

Najväčšiu perspektívu však majú slúchadlá v spojitosti s pomocou pre sluchovo postihnutých. AirPody by sa tak pretransformovali do akéhosi „high-endového načúvacieho prístroja“ a vďaka funkcii transparentného odposluchu by mohli zosilňovať hlasitosť okolitých zvukov a hlasov podľa potreby. AirPody už teraz disponujú mikrofónom, zosilňovačov a procesorom, ktoré by v tomto probléme predstavovali výraznú pomoc pre problémy so sluchom.

V prípade, že by Apple chcelo preraziť s AirPodmi vo forme prostriedku pre sluchovo postihnutých by ale firma musela zapracovať na niekoľkých zmenách. Najdôležitejším aspektom by bolo určite predĺženie výdrže batérie. Firma síce v minulosti naznačila, že by v budúcnosti slúchadlá AirPods mohli disponovať senzormi určenými pre zdravotnú starostlivosť, no oficiálneho potvrdenia sme sa nedočkali.

Prečítajte si tiež  Ak vlastníte MacBook a slúchadlá AirPods, určite vyskúšajte tento trik

Predstavenie novej generácie AirPods 3 sa pravdepodobne uskutoční už budúci pondelok počas konferencie Unleashed, ktorú Apple včera oznámilo. The Wall Street Journal k téme dodáva, že odhadovaných funkcií by sme sa nemali dočkať minimálne najbližší rok, keďže prototypy sú stále v štádiu testovania.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.