Včera sme si napísali niečo o tom, koľko počas posledných 3 mesiacov 2019 zarobilo Apple napríklad na svojich službách alebo aké tržby urobili iPhony. Dnes si napíšeme o celkových finančných výsledkoch spoločnosti. Za posledné 3 mesiace to bolo viac ako 90 miliárd dolárov. Je to absolútny rekord. Fimra pokorila všetky doterajšie latky!

Apple prekonalo všetky rekordy.

Oznámenie finančných výsledkov začiatkom roka je vždy to najzaujímavejšie. Posledné 3 mesiace predaja v roku sú zo zásady najsilnejšie a aj preto Apple začína s predajom iPhonu až v septembri. Je to stále najdôležitejší produkt.

Používatelia ho nakupujú ako darček pod Vianočný stromček. Minulý rok za Q4 urobil iPhone celkové tržby na úrovni 56 miliárd amerických dolárov. Veľmi podobné boli celkové tržby (zo všetkých produktov), ktoré Apple dosiahlo v Q4 2014, keď vyšiel iPhone 6.

Dnes sa táto hodnota skoro zdvojnásobila. V Cupertine dokázali vyprodukovať 91,8 miliardy tržieb s tým, že čistý zisk z nich tvoril zhruba 22,2 miliardy amerických dolárov!

- Reklama -

Len tak pre predstavu ide o výrazné medziročné zlepšenie. V januári 2019 firma ohlásila, že dosiahla celkové tržby na úrovni 84,3 miliardy dolárov s tým, že čistý zisk tvoril rovných 20 miliárd dolárov.

Apple prekonalo všetky rekordy. Koncom roka 2019 malo tržby 91,8 miliárd dolárov.

Jablková spoločnosť si dokonca dokázala zvýšiť aj hrubú maržu. Kým v minulosti sa pohybovala na úrovni 38%, koncom roka 2019 to bolo až 38,4%. Možno si poviete, že to nie je veľa. Ak si ale vezmete, že sa bavíme o tejto hodnote z čiastky 91,8 miliardy dolárov, aj pol percenta predstavuje neskutočné číslo.

Zaujímavý je tiež údaj o tom, že obrovské obraty boli najmä v domovine spoločnosti. Na medzinárodnej úrovni boli tržby “len” 61%. Firma sa teda ešte stále má kam posunúť a pomaly ale isto rastie.

Hodnota spoločností sa dnes pohybuje nad 300$ za kus, čo bol začiatkom januára tiež nový rekord. Aktuálne má Apple vo svete až 1,5 miliardy aktívnych zariadení. Presne pred rokom to bolo o 100 miliónov jednotiek menej, čo vôbec nie je málo…

Apple už nebude najhodnotnejšia spoločnosť na svete.
Apple prekonalo všetky rekordy. Koncom roka 2019 malo tržby 91,8 miliárd dolárov.
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here