Iba minulý týždeň sme vám priniesli informáciu o tom, že Apple opustil hlavný inžinier čipov Apple Silicon Jeff Wilcox. Jablková spoločnosť utŕžila ďalšiu ranu v kruhoch dizajnérov vlastných čipov. Na poste architekta a konštruktéra polovodičov končí aj Mike Fillippo, ktorého získal Microsoft.

Prečítajte si tiež  Hlavný inžinier čipov Apple Silicon opúšťa firmu. Získava ho Intel

Jeden z hlavných konkurentov Applu, ktorým je samozrejme Microsoft ukoristil veľkú rybu pre svoje projekty. Cieľom Microsoftu je ďalej rozširovať návrhy čipov pre servery, ktoré poháňajú jeho cloudové služby. Na tomto projekte bude participovať práve Filippo, ktorý sa postará o procesory poháňajúce servery Azure.

Kradnutie zamestnancov je v plnom prúde

Filippo nastúpil do spoločnosti Apple v roku 2019 po desiatich rokoch navrhovania polovodičov v spoločnosti Arm, kde sa zaslúžil o vývoj niektorých základných technológií používaných v smartfónoch a iných zariadeniach. Filippo bol zodpovedný za vývoj niekoľkých čipov Arm vrátane Cortex-A76 alebo Cortex-A72.

Mike Fillippo

Medzi ďalšie zárezy na pažbe skúseného architekta patria aj rôzne pozície v spoločnostiach AMD a Intel. Až donedávna bol vysokopostaveným inžinierom v tíme pre čipy spoločnosti Apple, no táto cesta sa očividne skončila. Dúfajme, že odchody niekoľkých popredných členov tímu pracujúcich na procesoroch sa nepodpíšu v najbližších projektoch a spoločnosť prázdne miesta čo najskôr doplní.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -