Dnes ráno výskumný tím spoločnosti Microsoft zverejnil podrobnosti o novej zraniteľnosti systému macOS s názvom „Powerdir“, ktorá umožňuje útočníkovi získať neoprávnený prístup k citlivým údajom.

Spoločnosť Apple už vyriešila zraniteľnosť CVE-2021-30970 v aktualizácii macOS Monterey 12.1 vydanej v decembri, takže používatelia, ktorí svoje počítače aktualizovali sú chránení. Tí, ktorí tak ešte neurobili, by mali čo najskôr prejsť na najnovšiu verziu operačného systému.

Technologický gigant vo svojich poznámkach k aktualizácii 12.1 potvrdil, že zraniteľnosť TCC skutočne existuje a pripísal jej objavenie azda najväčšiemu konkurentovi, spoločnosti Microsoft. Podľa spoločnosti Microsoft by bezpečnostná chyba „Powerdir“ mohla umožniť umiestnenie falošnej databázy TCC, čo by zásadným spôsobom ohrozilo samotných používateľov.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Hacker by sa mohol dostať ku mikrofónu a kamere počítača  

My len dodáme, že TCC je funkcia systému macOS, ktorá používateľom umožňuje konfigurovať nastavenia ochrany súkromia aplikácií. Hacker by teda za pomoci falošnej databázy mohol nainštalovať vlastnú škodlivú aplikáciu a získať prístup k mikrofónu a kamere, aby získal citlivé informácie o používateľovi.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 priniesli potichu inováciu, ktorá rieši azda najväčší problém týchto hodiniek

Spoločnosť Microsoft podrobne opísala, ako zraniteľnosť funguje a zároveň tiež uviedla, že jej bezpečnostní výskumníci naďalej monitorujú hrozby, aby objavili nové zraniteľnosti a techniky útočníkov, ktoré ovplyvňujú operačný systém macOS a iné zariadenia mimo systému Windows.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -