Zdá sa, že jednotné procesory typu System-on-a-Chip (SoC) sa dočkajú väčšieho vzostupu aj v spoločnosti Intel. Vedúci pracovník v oblasti vývoja čipov Apple Silicon a vývojár bezpečnostného procesora T2 Jeff Wilcox odchádza zo spoločnosti Apple. Učinil tak preto, aby sa vrátil do firmy Intel a dohliadal na architektúru všetkých návrhov čipov SoC.

Prečítajte si tiež  Čipová revolúcia: 2 nm procesory by mohli prísť už v roku 2025. Budú výkonnejšie a úspornejšie

V čase, keď sa blíži koniec dvojročného prechodu od Intelu k čipom Apple Silicon, prišla spoločnosť Apple o vedúceho vývojového tímu M1. Jeff Wilcox pôvodne prišiel do spoločnosti Apple z Intelu ešte v roku 2013. Podľa jeho slov bolo uplynulých 8 rokov neuveriteľnou jazdou, ktorá vyvrcholila predstavením čipov Apple Silicon M1 Pro a M1 Max.

V „staro-novom“ pôsobisku bude Wilcox zastávať pozíciu dizajnového inžiniera a hlavného architekta. Je teda viac než možné, že práve táto akvizícia bude jedným z kúskov skladačky v konkurenčnom boji medzi oboma firmami.

Jeff Wilcox

Wilcox sa do spoločnosti Intel vrátil začiatkom januára 2022. Zatiaľ nie je známe, kým ho Apple plánuje nahradiť na poste riaditeľa pre architektúru systémov Mac. Čas Wilcoxovho odchodu je však viac nanajvýš zvláštny. Spoločnosť Apple totiž nedávno ponúkala inžinierom bonusy vo výške až 180 000 dolárov, aby zabránil ich odchodu. Uvidíme teda, ako sa bude situácia medzi firmami vyvíjať v blízkej budúcnosti.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.