Potom, čo spoločnosť Apple v máji zredukovala svoju testovaciu flotilu samojazdiacich vozidiel v Kalifornii na 54 kusov, sa postupom času rozhodla navyšovať počty testovacích vodičov. V súčasnosti ich má už 137.

Ako si všimli zahraničné média na základe čísel z kalifornského DMV (California Department of Motor Vehicles), Apple sa pomaly približuje k počtu vodičov, ktorý mal v októbri minulého roka. Vtedy ich pre firmu pracovalo až 154.

Bohužiaľ, jedno číslo, ktoré sa vôbec nemení je počet samojazdiacich vozidiel, ktorými spoločnosť aktuálne disponuje. Toto číslo sa od augusta pohybuje na úrovni 69 kusov.

Podľa kalifornského DMV spoločnosť Apple zatiaľ nepožiadala o povolenie na prevádzku samojazdiacich vozidiel bez vodiča. Spomíname to preto, lebo už dnes existuje niekoľko výrobcov, ktorí môžu testovať autonómne vozidlá bez prítomnosti „živej osoby“.

Od poslednej správy, v ktorej sme písali, že spoločnosť Apple zaznamenala dve ďalšie nehody so svojimi testovacími vozidlami kompetentní nahlásili ešte jednu škodovú udalosť. Celkovo tak spoločnosť eviduje šesť nehôd v roku 2021.

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

Hoci Apple naďalej pracuje na svojej samojazdiacej technológii, stále nie je jasné, kedy sa dočkáme verejného oznámenia projektu Apple Car.

Pred niekoľkými mesiacmi firma potvrdila, že jej viceprezident Doug Field, ktorý viedol celý vývoj odchádza do Fordu a že projekt Titan (krycí názov pre Apple Car) preberá Kevin Lynch (zo spoločnosti Apple).

Apple má 100 inžinierov, ktorí aktuálne pracujú na Apple Car

Apple CarDenník Mail Economic Daily v minulosti zverejnil správu, v ktorej uviedol, že spoločnosť Apple disponuje „stovkou inžinierov, ktorí sa zameriavajú na vývoj vozidla“ a pre svoj tajný projekt už vyberá dodávateľov niektorých komponentov.

V auguste denník Korea Times informoval, že spoločnosť Apple rokuje o vývoji svojho elektromobilu s kórejským partnerom (pravdepodobne automobilkou Hyundai), pretože bez partnerstva s dodávateľom z tejto krajiny by spoločnosť nebola schopná dokončiť svoj podnikateľský plán v oblasti elektromobilov včas.

Prečítajte si tiež  Pozrite si 360° interaktívny koncept Apple Car, ktorý obsahuje viaceré patenty spoločnosti Apple

Zatiaľ stále nie je jasné, čo Apple plánuje vytvoriť v rámci svojho projektu Apple Car. Môže ísť totiž buď o automobil určený na maloobchodný predaj, automobil na zdieľanie, alebo dokonca len technológia pre iné vozidlá, ktorá bude ponúkaná ich výrobcom.

Nejasné je aj uvedenie na trh, pričom správy hovoria, že by sme sa ho mohli dočkať kedykoľvek v tomto desaťročí. Najpravdepodobnejšie sú však roky 2024 2027.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o Apple Car myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here