Ešte v apríli 2021 odhalila spoločnosť Apple svoje plány, ktoré počítajú s investíciou viac než 430 miliard dolárov v priebehu piatich rokov na vytvorenie nových, približne 20 000 pracovných miest. Dôvodom je neustála expanzia tohto technologického giganta.
Významným dielikom do projektu bude nové inžniersko-výskumné centrum, nachádzajúce sa v Severnej Karolíne (USA). Už v blízkej dobe si vyžiada investíciu na úrovni 1 miliardy dolárov, pričom vo finále by mohlo zamestnať okolo 3 000 ľudí.
Pôdu, na ktorej sa má začať staviať nový kampus získala spoločnosť Apple ešte v roku 2018 za zhruba 50 miliónov dolárov. Nachádza sa v Research Triangle Park (RTP) blízko hlavného mesta štátu Raleigh a počíta s rozlohou 280 akrov.
Apple si zatiaľ prenajme sedemposchodovú budovu od MetLife

Konkrétne ide o jednu z troch stavieb, ktoré sa nachádzajú v komplexe vybudovanom pre poisťovaciu spoločnosť MetLife. Nakoľko mala ale globálna zdravotná kríza vplyv na potreby podnikových zariadení, poisťovňa sa rozhodla používať iba dve budovy a tretiu ponúkla na prenájom.
Na základe plánov, ktoré boli podložené mestu Cary si Apple zoberie kompletne celú sedemposchodovú budovu s názvom „MetLife III“ a postupne ju prepracuje ku obrazu svojmu. Na začiatku sa prestavajú iba prvé tri poschodia, no dokumenty od architekta naznačujú, že po ich dokončení sa bude budovať smerom vyššie.
Mesto tieto plány schválilo už 8. a 9. júna čím sa umožnilo spustiť proces výstavby. Renovácia by mala stáť cca 5,5 milióna dolárov a jej rozsah je dosť obmedzený. Apple si ale ponecháva otvorený plán a nevylučuje, že použije oveľa viac finančných prostriedkov.

