Kreativite sa medze nekladú. Apple vyrába predovšetkým počítačový hardvér, no z jednotlivých komponentov sa dajú vyskladať aj iné zaujímavé veci. Čo tak originálny „Apple Skateboard“? Nie je to možno najlacnejšie riešenie ale aspoň budete mať istotu, že nikto vo vašom okolí, nebude mať nič podobné!

Apple Skateboard

Je to len týždeň, čo sme vám priniesli článok o zábavnom unboxingu nových, šialene drahých koliesok pre Mac Pro. Ich cena je na Apple Online Store až 699$ (v Európe 849€).

Za podobné peniaze by ste si teda kúpili napríklad iPhone 11 alebo samostatný Mac mini. Nakoľko je ale toto príslušenstvo určené pre profesionálnych používateľov, ktorí zrejme podobné čiastky pri Macu Pro (rádovo za desiatky tisíc $/€) riešiť nebudú, Apple si určite nájde svojich záujemcov.

Po tom, ako Unbox Therapy minulý týždeň kolieska rozbalil a snažil sa pochopiť ich význam a inováciu (vzhľadom na cenu), tento týždeň im dodal svojim videom úplne nový rozmer.

Apple Skateboard z Macu Pro a koliesok za 849€!
Apple Skateboard z Macu Pro a koliesok za 849€!

Nenamontoval ich na počítač tak ako by sme mohli očakávať. Namiesto toho práve Mac Pro rozobral a vytiahol z neho elegantné hliníkové čelo, ktoré je perforované a po stranách zaoblené. Vďaka dieram bolo možné pripevniť jednotlivé komponenty do seba a vznikol tak unikátny Apple Skateboard

No a hoci to už vyzeralo tak, že video skončí ako nevinná zábavka „behajúca“ po stole, Unbox Therapy sa rozhodol svoje inžinierske zručnosti otestovať aj praxi. Najprv sa na skateboard veľmi neisto postavil a keď zistil, že ho udrží, vyskúšal si aj jazdu jednou nohou.

Na jeho (ale aj naše) prekvapenie hliníková konštrukcia vydržala aj vyššiu váhu a na záberoch bolo vidieť, že nie je nijakým spôsobom prehnutá alebo poškodená. Hoci teda Apple Skateboard nie je úplne dokonalý (kvôli zaobleným hranám), určite je najdrahší a to môže byť pre niekoho priorita. Ak sa chcete na ulici ukázať pred kamošom, pozrite si návod nižšie, ako ho vyrobiť v pohodlí domova. Pripravte si však cez 1000€…

Prečítajte si tiež  Dodávateľov SSD spoločnosti Apple postihla produkčná katastrofa. Očakáva sa nárast cien úložísk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.