Všetky odhady analytikov nasvečujú tomu, že už v budúcom toku by sme sa mali dočkať predstavenia prvého AR/VR headsetu zo strany Apple. Spoločnosť sa pripravuje na uvedenie svojej dlho avizovanej náhlavnej súpravy pre rozšírenú a virtuálnu realitu tým, že údajne na podobnú funkciu najala šéfku komunikácie spoločnosti Meta AR Andreu Schubert.

Prečítajte si tiež  Nové rendery ukazujú ako bude vyzerať pripravovaný Apple VR headset

Hoci predpoklady poukazujú na uvedenie headsetu v roku 2022, Apple sa pomaly pripravuje na nevyhnutnú propagáciu tohto hardvéru už teraz. Podľa renomovaného analytika Bloombergu Marka Gurmana sa Apple v najbližších týždňoch bude sústrediť hlavne na budovanie marketingového tímu. Súčasťou toho je údajne aj prijatie Andrey Schubert, vedúcej oddelenia komunikácie a vzťahov s verejnosťou pre AR v spoločnosti Meta.

Prechod spomínanej participantky na projekte však stále nie je oficiálne potvrdené. Vzhľadom na konkurenčný trh a tajnostkársku povahu spoločnosti Apple sa zdá byť rozumné, že takéto zmeny v akvizíciách budú pred uvedením na trh skryté pred verejnosťou. Schubert sa v minulosti venovala hlavne projektu Oculus, čo môže výrazne zahrať v prospech Apple.

Apple VR Headset

Prémiové VR s prémiovou cenou 

Predpokladá sa, že Apple VR bude samostatný headset so zmiešanou realitou, ktorý bude využívať kamery na zabezpečenie zmiešanej reality. Headset by mal disponovať skleneným krytom na štýl hodiniek Apple Watch a polstrovanie v štýle slúchadiel AirPods Max. V boji proti konkurenčným VR/AR zariadeniam má dopomôcť systém senzorov LiDAR na sledovanie rúk používateľa, aby bolo možné využívať zážitok bez ovládača.

Najväčšou záhadou headsetu bude pravdepodobne až do jeho oficiálneho predstavenia cena. Tá sa zatiaľ odhaduje na 1 000 až 3 000 dolárov, no potvrdené to ani zďaleka nie je. Čo si o tomto dlho očakávanom produkte myslíte vy? Mali by ste o Apple headset záujem? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -