Podľa novej výskumnej správy od analytika Ming-Chi Kua (presnosť 75,9 % pri 195 únikoch), ktorú získal portál MacRumors, by mala náhlavná súprava od spoločnosti Apple obsahovať viacero vysoko citlivých modulov na snímanie 3D prostredia, aby ponúkla inovatívne používateľské rozhranie slúžiace na detekciu gest a rozpoznávanie objektov.

Kuo konkrétne hovorí, že nové technológie v náhlavnej súprave poskytnú používateľovi pohlcujúci zážitok, pri ktorom by napríklad mohol otvoriť ruku a pustiť z nej virtuálny balón.

Na dosiahnutie tohto pôsobivého výsledku plánuje Apple zabudovať do zariadenia štyri sady 3D senzorov, ktoré budú mať vyššiu kvalitu a špecifikácie ako súčasné LiDAR skenery z iPhonov alebo iPadov.

Spôsob prepojenia človeka a stroja bude rozhodujúci

Kuo hovorí, že práve kvalita používateľského rozhrania, ktorá prepojí človeka a stroj bude kľúčom k úspechu samotnej náhlavnej súpravy od Apple.

Prečítajte si tiež  Výrezu Notch zrejme odzvonilo. iPhone 14 dostane celistvý displej

Headset by mal byť napríklad tiež schopný sledovať oči, rozpoznávať dúhovky, prijímať ovládanie hlasom, detegovať pokožku a v neposlednom rade aj výraz či samotný priestor, v ktorom sa používa.

Samozrejmosťou bude použitie hneď niekoľkých kamier a extrémne výkonného procesora, ktorý by mohol prekonať aj čip M1. Zariadenie by malo byť úplne autonómne, takže sa nebude spoliehať na pripojenie s iPhonom. Predstavenie prebehne niekedy koncom roka 2022 a cena môže atakovať hranicu 2 000 €. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.