Všetko naznačuje tomu, že už v budúcom roku by sme sa mali dočkať prvého VR headsetu z produkcie spoločnosti Apple. Ako však bude súprava pre virtuálnu realitu vyzerať, je zatiaľ záhadou. Tvorca konceptov Intrepid Ian Zelbo sa vracia s fantasticky detailným vykreslením náhlavnej súpravy, ktorú predstavuje na svojich renderoch.

Prečítajte si tiež  Prvý Apple VR headset bude zameraný hlavne na hry a mediálny obsah

Rendery vychádzajú z ilustrácií vytvorených na základe dôveryhodných informácií, ktoré začiatkom tohto roka zverejnil portál The Information. Zelbo nazýva koncept „Apple View„, ale skutočný názov je zatiaľ úplne neznámy.

Zelbove rendery sú zatiaľ najlepším pohľadom na to, aký vizuál by mal dostať finálny produkt. Najnovšie zvesti hovoria, že Apple plánuje predstaviť svoju náhlavnú súpravu koncom roka 2022, pravdepodobne spolu s budúcoročnými iPhonmi a ďalšími jablkovými zariadeniami.

Inšpirácia v podobe Apple Watch a AirPods Max

Rendery poukazuje na zaujímavý koncept, ktorý spája dizajnové prvky hodiniek Apple Watch a slúchadiel AirPods Max. Oba produkty patria k najlepším a najpohodlnejším nositeľným zariadeniam spoločnosti Apple, takže kombinácia ich prvkov dáva veľký zmysel.

Apple VR HeadsetApple VR HeadsetApple VR Headset

Spoj okuliarov náhlavnej súpravy pripomína remienok Apple Watch Sport, pričom má kruhovú kovovú sponu aj pútko na zabezpečenie. Slúchadlá a integrovaná konštrukcia headsetu by mala byť vyrobená z rovnakého strieborného hliníka ako AirPods Max. Rovnaký by mohol byť aj materiál pre sieťovanú podložku, ktorá by sedela okolo očí používateľa.

Ako bude výsledný produkt vyzerať a či sa ho napokon aj dočkáme, je len v rukách technologického giganta z Cupertina. Čo hovoríte na tento zaujímavý koncept vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -