Chýry a odhady týkajúce sa Apple headsetu pre virtuálnu a rozšírenú realitu čoraz viac naberajú na obrátkach. Podľa známeho analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg bude náhlavná súprava pre rozšírenú (AR) a virtuálnu realitu (VR) zameraná na hranie hier, konzumáciu multimédií a komunikáciu.

Gurman, ktorý často odhaľuje presný pohľad na plány spoločnosti Apple, vo svojom týždennom bulletine „Power On“ načrtol široké možnosti využitia, ktoré môžu používatelia očakávať od Apple headsetu. K tvrdeniam sa pridal aj ďalší renomovaný analytik Ming-Chi Kuo. Ten nedávno vysvetlil, že Apple sa pripravuje na to, aby headset alebo iný druh zariadenia pre VR dokázalo o 10 rokov úplne nahradiť iPhone.

- Reklama -

Gurman si však myslí, že prvá generácia zariadenia nebude od začiatku náhradou akéhokoľvek jablkového produktu. Headset má byť podľa všetkého zameraný na trio funkcií a to: hranie hier, konzumáciu médií a komunikačné možnosti.

Apple VR Headset

Najsilnejšou stránkou produktu bude podľa očakávaní herný zážitok, podobne ako pri zaužívaných VR okuliaroch od ostatných popredných hráčov. Nebude chýbať vysoké rozlíšenie, vlastný dedikovaný App Store a exkluzívny obsah, ktorý bude dostupný výhradne na Apple headsete.

Ďalším dôležitým prvkom je konzumácia médií. Analytici očakávajú, že spoločnosť Apple bude spolupracovať s mediálnymi partnermi na tvorbe obsahu, ktorý bude možné na zariadení sledovať vo VR. V kategórii komunikačných prostriedkov by sme sa mali dočkať  VR FaceTimu, Animojis a iných aplikácií pre chatovanie či videohovory.

Napriek tomu, že zo strany Apple sa oficiálne zatiaľ nič nepotvrdilo, jablková komunita má veľké očakávania. Odhady poukazujú na to, že zariadenie bude mať ľahkú konštrukciu, dva hlavné procesory, dva 4K micro LED displeje, 15 optických modulov, sledovanie očí, pripojenie Wi-Fi 6E a mnoho ďalších zaujímavých vychytávok.

Spoločnosť Apple v posledných týždňoch podala niekoľko patentov týkajúcich sa potenciálneho softvéru či hardvéru zariadenia. Tento fakt nám môže napovedať, že finálny produkt by mohol naozaj byť predstavený už v budúcom roku.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.