Televízna akadémia vyhlásila víťazov cien Emmy za rok 2021, v kategóriách so zameraním na pohybový dizajn, animáciu, kostýmy a interaktívne programovanie. Spoločnosť Apple obdržala dve ocenenia vo svojich seriáloch dostupných na službe Apple TV+.

For All Mankind oslnil so svojim AR príbehom 

Prvým z nich je „For All Mankind“, ku ktorému spoločnosť Apple pripravila aj interaktívnu show v rozšírenej realite. Viac si môžete prečítať v tejto oficiálnej tlačovej správe.

- Reklama -

„For All Mankind: Time Capsule“ umožňuje v krátkosti odhaliť spomienky na astronautov Gorda a Tracy Stevensovej, aby preklenuli dlhú, desať rokov trvajúcu priepasť medzi prvou a druhou sériou.

Interaktívny a pohlcujúci príbeh je fantastickým zážitkom a kreatívny tím ho zabalil do modernej technológie. V budúcnosti to môže inšpirovať ostatných ku lepšiemu využívaniu prezentácie príbehov v rozšírenej realite„. Uvádza producent Chris Thomes.

Zaujal aj unikátny seriál Calls 

Ďalším seriálom na Apple TV+, ktorý získal cenu Emmy je „Calls“ (v preklade Hovory). Konkrétne sa ocitol v kategórii výnimočný pohybový dizajn, kde bolo ocenené jedinečné rozprávanie.

Pokiaľ ste Calls nikdy nevideli, v praxi ide o sériu telefonátov bez štandardného vizuálneho komponentu. Namiesto toho sa divák stretne iba s jednoduchou vizuálnou grafikou a kvalitným zvukom.

Ceny Emmy budú odovzdávané v Los Angeles cez víkend 11. a 12. septembra. Spoločnosti Apple týmto samozrejme gratulujeme a dúfame, že ju to bude motivovať ku vytváraniu ďalšieho skvelého obsahu pre svoje filmy a seriály!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -