Viaceré správy nie len z prostredia analytikov naznačujú, že v tomto roku by sme sa mali dočkať aspoň troch nových počítačov Mac. Posledné správy naznačujú, že by sa okrem upgradu známych modelov malo jednať aj o úplne nový, doteraz neuvedený počítač. Zdá sa, že pôjde o kríženca Macu Pro a Macu Mini, ktorý ponesie meno „Mac Studio“.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na tajomnom 20" skladacom zariadení. Ide o hybrid Macu a iPadu?

Zariadenie bude predstavovať akýsi medzikrok medzi modelovou radou Pro a Mini, pričom dizajn a veľkosť si požičia práve od svojho spomínaného kolegu v podobe Macu Mini. Podobne fyzicky formovaná schránka však bude skrývať oveľa výkonnejší hardvér, pričom vo vývoji by mali byť dve verzie podobne, ako v prípade minuloročných 14″ a 16″ MacBookov Pro. Prvým variantom bude čip M1 Max, zatiaľ čo druhý použije nový ešte výkonnejší procesor, ktorý Apple uvedie už čoskoro.

Mark Gurman z agentúry Bloomberg už skôr opísal novú verziu Macu Pro, ktorá bude mať menšie šasi a bude sa predávať spolu s Macom Pro väčších rozmerov. Vyzerá to tak, že „Mac Studio“ by mohol previesť práve tieto špekulácie do reality.

Mac Pro
Unsplash / Nana Dua

Zatiaľ nie je známe, kedy by sa Mac Studio mohol dostať na trh, ale predchádzajúce odhady naznačovali, že by mohol byť predstavený niekedy okolo konferencie WWDC 2022, s následným uvedením na trh na jeseň. V hre je aj nové zariadenie, ktoré by sa mohlo ukázať už zajtra na prvej Apple Keynote v tomto roku.

Čo od konferencie očakávate vy? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -