Predpoklady, týkajúce sa nových počítačov so systémom macOS, pomaly, ale isto naberajú na pravdepodobnosti. Nasvedčuje tomu fakt, že spoločnosť Apple zaregistrovala v Eurázijskej ekonomickej databáze tri nové počítače Mac. Všetko nasvedčuje tomu, že na blížiacej sa Apple Keynote by sme aspoň jeden z týchto počítačov mohli vidieť.

Prečítajte si tiež  MacBook Pro s čipom M2 by mohol doraziť už o niekoľko týždňov

Nové počítače Mac sú v datábáze uvedené s modelovými číslami A2615, A2686 a A2681.  Jedinou uvedenou a „nečakanou“poznámkou je, že sa jedná o zariadenia so systémom macOS Monterey. Žiadne ďalšie podrobnosti, vrátane konkrétneho modelu počítačov, nie sú uvedené.

Spoločnosť Apple zvyčajne v súlade so zákonom v blízkosti uvedenia produktu na trh eviduje nové produkty v databáze, no nie je povinná uvádzať žiadne špecifikácie. Minulý mesiac spoločnosť prihlásila do databázy pripravovaný iPhone SE 3 a novú generáciu iPadu Air.

Ktorý Mac sa ukáže v roku 2022 ako prvý? 

Apple pracuje na niekoľkých nových počítačoch Mac, ktoré majú byť uvedené na trh ešte v tomto roku.  Podľa popredných analytikov a leakerov, bude  jarné podujatie zahŕňať uvedenie aspoň jedného nového Macu.

Apple pracuje na väčšom iMacu s čipom Apple Silicon, ktorý nahradí 27-palcový iMac. Tento scenár je jedným z najviac pravdepodobných, nakoľko 27″ iMac je v súčasnosti stále dostupný iba s procesorom Intel.

Apple Silicon M2

Druhým v poradí je nástupca ikonického MacBooku Air, ktorý sa postará o najväčší redizajn zariadenia za poslednú dekádu. Legendárne „Air-ko“ príde o svoj zúžený tvar, ako aj o ďalšie vizuálne prvky. Odhaduje sa, že laptop dostane vzhľad po vzore svojho kolegu vo forme 24″ iMacu 2020 a to konkrétne biele rámčeky okolo obrazovky. Novinkou by mali byť aj nové farebné variácie, procesor M2 a ďalšie nadstavby v porovnaní so súčasnou generáciou.

Treticu uzatvára Mac mini, ktorý podobne čaká na update už od roku 2020. V tomto prípade sa očakáva dvojica verzií M1 Pro a M1 Max, ktoré poháňajú minuloročné 14″ a 16″ MacBooky Pro.

V hre je aj verzia M2, ktorá bude pravdepodobne použitá aj vo vyššie spomínanom MacBooku Air alebo novej generácii 13″ MacBooku Pro. Ktorý Mac by ste uvítali práve vy? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -